Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Wychodzę na przeciw

Wychodzę na przeciw

Piknik kulturalny „Wychodzę na przeciw” ukazujący działalność organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Wielickiego.
Dwadzieścia jeden organizacji i stowarzyszeń wzięło udział 11 września 2010 roku w Kłaju w pikniku kulturalnym „Wychodzę na przeciw” ukazującym działalność organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Wielickiego.

To już drugie tego typu przedsięwzięcie w powiecie wielickim, współfinansowane przez Powiat Wielicki.
Współorganizatorami imprezy była: Gmina Kłaj, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Wspólnota Królewskiej Puszczy, Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia, Stowarzyszenie Rozwoju Kłaja oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kłaja.
Przygotowana impreza miała za zadanie podkreślić znaczenie organizacji pozarządowych w budowaniu lokalnego społeczeństwa i zachęcić licznie zgromadzonych gości do aktywnego udziału w imprezie, której program był bardzo urozmaicony. Każda z organizacji biorących udział w święcie przygotowała własne stoisko i miała możliwość zaprezentowania się na scenie. W ten sposób swoją działalność przybliżyły: LKS Czarnochowice, Fundacja Arka ze Śledziejowic, Stowarzyszenie Życzliwa Dłoń, ZHP Leśni Ludzie z Kłaja, Stowarzyszenie U Siemachy, Stowarzyszenie Koło Przyjaciół Wieliczki, Stowarzyszenie Chór Cantata z Niepołomic, Fundacja Zwierzęta, ludzie w potrzebie, Sl Salos Staniątki, Akademia Karate Niepołomice, Fundacja Leonardo, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko, Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborczyc, Stowarzyszenie Colpinga, Zespół Sułkowianie, Stowarzyszenie Solny Gwarek z Wieliczki i organizatorzy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się potrawy przygotowane między innymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kłaja i Zborczyc.
Druhowie ze Związku Harcerstwa Polskiego zapraszali do wioski harcerskiej nieco starsze dzieci i młodzież.
Dzięki współpracy przybyłe dzieci miały zorganizowane konkursy plastyczne, sportowe z bogatymi nagrodami i malowanie twarzy. Mamy nadzieję ,że idea kontynuowana będzie w przyszłych latach w pozostałych gminach naszego powiatu.

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: