Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Wrzesień 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Spotkanie informacyjno - szkoleniowe dla NGO

Spotkanie informacyjno - szkoleniowe dla NGO

Starosta Wielicki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego działających na terenie Powiatu Wielickiego na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w auli Starostwa Powiatowego w Wieliczce w dniu 18 maja 2010 r., o godz. 15.00.

Podczas spotkania, koordynator ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie Powiatu Wielickiego przedstawi Państwu nowe możliwości współpracy samorządu z organizacjami trzeciego sektora w związku z wejściem w życie dnia 12 marca 2010 r. przepisów nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Nowelizacja ustawy z jednej strony nałożyła na samorządy dodatkowe obowiązki a z drugiej wprowadziła nowe możliwości do działania sektora pozarządowego w Polsce

Spotkanie zrealizowane zostanie dzięki realizacji umowy partnerskiej Starostwa Powiatowego w Wieliczce z Fundacją Biuro Inicjatyw społecznych w Krakowie w ramach projektu pn.: „Samorządowa akademia współpracy”. Projekt ma na celu pogłębienie formy współpracy pomiędzy Powiatem Wielickim a organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Proponowane tematy:

  1. Ogólne kierunki zmian w nowelizacji ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie,
  2. Zaprezentowanie nowelizacji uchwały o konsultacjach społecznych zgodnego z art. 5 ustawy.
  3. Zebranie preferencji uczestników związanych z zasadami konsultacji programu współpracy na 2011 r. (np. czas, zakres, formy, narzędzia). Chodzi o to żeby zapytać organizacje czy są zadowolone z dotychczasowych zasad konsultacji, czy coś należało by zmienić, itp.
  4. Zaprezentowanie wstępnych propozycji oceny programu. Dobrze by było gdyby ocena realizacji programu zawierał nie tylko dane ilościowe, ale żeby była również oceną jakościową.
  5. Zaprezentowanie założeń projektu SAW realizowanego przez Fundację BIS, w którym uczestniczy nasz samorząd oraz przedstawienie planu działań lokalnych.
  6. Zebranie informacje czy organizacje są chętne do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym np. obowiązków związanych ze sprawozdawczością i księgowością w organizacjach pozarządowych.
  7. Informacje czym zajmuje się Fundacja BIS i jakie wsparcie mogą uzyskać organizacje.
Bliższych informacji udziela i zgłoszenia indywidualne zainteresowanych osób przyjmuje Joanna Boduch koordynator współpracy z organizacjami pozarządowymi w Wydziale Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wieliczce, Pl. Kościuszki 1, tel: 012/278-23-32, e-mali: pozytek@powiatwielicki.pl.

W celu prawidłowego merytorycznego przygotowania spotkania, prosimy o potwierdzenie telefoniczne lub e:mailem przybycia na szkolenie do dnia 17 maja 2010r.

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: