Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Festiwalu Chińskich Sztuk Waliki

Festiwalu Chińskich Sztuk Walki

Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu jest organizatorem Ogólnopolskiego Otwartego Festiwalu Chińskich Sztuk Walki Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 14 i 15 listopada 2009 roku w hali sportowej wielickiego Gimnazjum przy ul. Piłsudskiego 20.

Inicjatorem tego sportowego wydarzenia jest Sifu Tomasz Chabowski – Mistrz Świata, Mistrz Europy, Mistrz USA, zdobywca Pucharu Afryki, Mistrz Polski Kung Fu i założyciel Młodzieżowego Klubu Sportowego Kung Fu oraz Szkoły Sztuk Walki Kung Fu „Lung”.

- Organizowany przez nas Festiwal jest wpisany w kalendarz imprez Polskiego Związku Wushu, w ramach, którego odbędą się zawody sportowe w konkurencjach pokazów oraz walk. Zaprosiliśmy kluby z całej Polski zrzeszone i niezrzeszone w Polskim Związku Wushu. Po raz pierwszy odbędzie się bardzo widowiskowa konkurencja polegająca na prezentacji pokazów poszczególnych szkół. Zasady pokazów są ściśle określone, Pokaz musi odbyć się w czasie minimum 10 minut, a maksimum 20 minut. Każdy zespół może mieć od 6 do 25 osób a połowa grupy musi składać się z dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Pokazy odbędą się 14 listopada, będzie przygotowane miejsce dla widowni, a wstęp będzie biletowany. Cena biletu to tylko 10 zł.

15 listopada odbędzie się konkurencja walk sportowych rozegrana w trzech systemach. W pełnokontaktowych walkach Sanshou wystartują pełnoletni zawodnicy. Walka odbywa się na platformie, z której zawodnicy mogą zepchnąć przeciwnika, możliwe są tu też rzuty i obalenia oraz pełny arsenał technik kung fu. Młodzież i dzieci mogą próbować swoich sił w systemie Qingda - „lekki kontakt”, który jest bezpieczniejszą formułą rywalizacji. Debiutanci czyli zawodnicy z niewielkim doświadczeniem ( poniżej trzech startów ) spróbują swoich sił w Turnieju Pierwszego Kroku. Zwycięzcy otrzymają medale i dyplomy a dla najlepszych zawodników w danych kategoriach przewidziane są okazałe puchary. Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Wielickiego.

Honorowe Patronaty objęli:
Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Nawara,
Starosta Powiatu Wielickiego – Jacek Juszkiewicz,
Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka – Artur Kozioł.

Patronaty medialne:
TVP Kraków,
Panorama Powiatu Wielickiego,
Kurier Wielicki,
Głos Wielicki.

Program:
Hala sportowa wielickiego Gimnazjum przy ul. Piłsudskiego 20
14 listopada od godz. 17.00 – 20.00 zawody sportowe w konkurencjach pokazów.
15 listopada od godz. 9.00 – walki w kategoriach dla juniorów – Qingda (walki w lekkim kontakcie), seniorów – Sanshou (walki pełno kontaktowe) oraz tzw. Turniej Pierwszego Kroku.

Zapraszamy na stronę Organizatora: www.lung.pl

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: