Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Lipiec 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Jak skutecznie pozyskać środki na działalność stowarzyszenia lub fundacji?

Jak skutecznie pozyskać środki na działalność stowarzyszenia lub fundacji?

17 października 2009 roku (sobota) w godzinach 9.00 – 14.00 odbędzie się w Auli Starostwa Powiatowego w Wieliczce (ul. Dembowskiego 2) szkolenie pod tytułem: „Jak skutecznie pozyskać środki na działalność stowarzyszenia lub fundacji?” Do udziału w szkoleniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Wielickiego.

Podczas szkolenia dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych tym razem nie będziemy mówić „o wnioskach”. Nie będziemy pokazywać, jak je wypełniać i rozliczać. Chcemy skupić się na innych, być może prostszych sposobach na pozyskanie pieniędzy na działalność Państwa organizacji. Chcemy pokazać, jak rozmawiać z potencjalnym sponsorem, żeby przekonać go do wsparcia naszej inicjatywy, jak mu podziękować i poprosić o kolejne wsparcie, czy też jak z własnej działalności i zgodnie z obowiązującym prawem zdobyć środki finansowe na działalność. Mamy nadzieję, że zdobyta przez Państwa wiedza zaowocuje lepszym i pełniejszym wykorzystaniem potencjału Państwa organizacji.

W czasie szkolenia zostaną omówione między innymi następujące zagadnienia:

  • strategia finansowa - skuteczne planowanie,
  • wizerunek organizacji najlepszym fundriserem,
  • jak znaleźć sponsora i jak skutecznie przekonać co wsparcia inicjatywy,
  • sponsoring rzeczowy i finansowy,
  • zbiórki publiczne, aukcje, kwesty,
  • 1% podatku,
  • działalność odpłatna organizacji pozarządowych.
W drugiej części szkolenia uczestnicy wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce podczas zorganizowanych w grupach ćwiczeń praktycznych.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 15 października 2009 roku na adres: pawel.luczynski@powiatwielicki.pl lub telefonicznie 012 289 19 53. Liczba miejsc ograniczona!

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: