Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Wrzesień 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

W panoramicznym ujęciu

W panoramicznym ujęciu

Obchody jubileuszu 10-lecia Powiatu Wielickiego obfitowały w wiele nowości. Po raz pierwszy wręczono nagrody Starosty Wielickiego „Perły Powiatu”, które otrzymało dziewięć osób w czterech kategoriach. Po raz pierwszy uhonorowano osoby zasłużone dla powiatu medalami „Nobili Actis Pro Vielicensi Districto”. Również po raz pierwszy wydarzenie zostało zarejestrowane w formie sferycznej fotografii panoramicznej. Zapraszamy do obejrzenia panoramicznej fotorelacji z jubileuszu.


Rozwój technologii multimedialnych nie pozostał bez wpływu na branżę fotograficzną. Alternatywą tradycyjnej fotografii prezentowanej na ekranie monitora może być sferyczna fotografia panoramiczna. Z uwagi na możliwości, przewyższa ona tradycyjne zdjęcia.
Fotografia panoramiczna obejmuje obszar większy niż 180 stopni w poziomie. Wyświetlana jest w przeglądarce umożliwiającej rozglądanie się w dowolnym kierunku oraz modyfikującej perspektywę w taki sposób, by dawało to poczucie rzeczywistego przebywania obserwatora w centrum oglądanej scenerii. – Wszędzie tam, gdzie trzeba podkreślić charakter miejsca, oddać jego atmosferę, proporcje przestrzeni, a także tam, gdzie warto pokazać coś, co nie chce zmieścić się w kadrze, panorama wydaje się być niezastąpiona – twierdzą Leszek Cuper i Maciej Grubel z Firmy ITAMAR, którzy wykonali zdjęcia panoramiczne w czasie jubileuszu.

BP

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: