Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Wrzesień 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

FAMILIADA integruje i edukuje rodziców

FAMILIADA integruje i edukuje rodziców

Opowieścią muzyczną o budowaniu przedszkola rozpoczęła się wielka impreza w Nieznanowicach. Jej hasło „TAK! dla edukacji przedszkolnej dzieci na wsi” było wyrazem troski o równy dostęp do przedszkoli. Pod tym szyldem organizatorzy – Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Nieznanowice zrealizowali projekt współfinanansowany przez Starostwo Powiatowe w Wieliczce.

Zaprezentowały się dwa przedszkola: dzieciaki z Nieznanowic oraz przedszkolaki z Książnic. Było na co popatrzeć, gdy występowała młodzież z Cichawy oraz ze Szkoły Podstawowej z Pierzchowa. Liczne grono widzów doceniło gromkimi brawami wysiłki tancerzy i aktorów.

Gość specjalny Familiady pani psycholog Barbara Woszczyna w swojej prelekcji poruszyła problem dostępu do przedszkoli. Trudności z zapewnieniem miejsca w przedszkolu ma wielu rodziców. Brakuje takich placówek. To, co chce zrobić stowarzyszenie – otworzyć przedszkole - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i dzieci i rodziców.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nieznanowice działa blisko 2 lata. Familiada jest sztandarowym „dziełem” stowarzyszenia. Otrzymane dotacja ze Starostwa Wielickiego oraz grant z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej wspomogły finansowanie naszego pomysłu. Pomocy udzielił także Urząd Gminy w Gdowie. Dzięki organizacji takiej imprezy chcemy uświadomić rodziców, że to co chcemy zrobić jest ważne dla ich dzieci. Na wsi nie ma żadnej ciekawej alternatywy dla dzieci. Na przedszkolu wszyscy skorzystamy w przyszłości – przekonuje sołtys Mirosław Dudek.

Po Familiadzie organizatorzy z nadzieją patrzą w przyszłość. Choć nie jest łatwo, wierzymy, że kiedyś uda. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli do nas przyjechać.
Zapraszamy za rok!
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: