Zamknij X
                                             
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Powiatowy Dzień Zastępczego Rodzicielstwa

Rodzinna zabawa

Po raz szósty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce było organizatorem Powiatowego Dnia Zastępczego Rodzicielstwa. Tegoroczna impreza, którą obchodzono w ramach przypadającego na 30 maja Roku Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowano wspólnie z Domem Dziecka „Moja Rodzina” w Pawlikowicach. Było tłoczno, gwarnie i radośnie.


Spotkanie rodzin rozpoczęła msza święta polowa. Po niej z koncertem wystąpiła orkiestra szkolna działająca przy Gimnazjum w Podstolicach. A później były: wspólna zabawa z zespołem muzycznym, panel gier integracyjnych, konkursy, pokaz magii, mecze piłki nożnej drużyny Domu Dziecka w Pawlikowicach z reprezentacjami świetlic środowiskowych, prezentacja sprzętu policyjnego i strażackiego.
Imprezie towarzyszył kiermasz prac przygotowanych przez Środowiskowe Domy Samopomocy z Brzezia, Tomaszkowic, Wieliczki i Zagórzan oraz świetlice z Niepołomic i Zabłocia. Każdy mógł odwiedzić Dom Dziecka „Moja Rodzina”, który zorganizował w tym czasie Dzień Otwarty.
Wspólnie z rodzinami zastępczymi, których w powiecie wielickim jest 60 bawili się podopieczni świetlic środowiskowych, domów samopomocy, przedstawiciele instytucji działających w obszarze pomocy dziecku i rodzinie, sympatycy zastępczego rodzicielstwa oraz samorządu terytorialnego.
- Roześmiane twarze dzieci nie pozostawiają cienia wątpliwości co do działań ze strony samorządu na rzecz zapewnienia im jak najlepszych warunków w rodzinach – powiedział uczestniczący w Dniu Zastępczego Rodzicielstwa starosta Jacek Juszkiewicz.

BP

                                                
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: