Linki

Stypendia

CEE

Dwukrotnie najlepsi

Mimo iż sezon dyscyplin halowych dobiega końca koszykarze Klubu REGIS Wieliczka wykorzystują ten okres na uczestnictwo w turniejach i zmierzenie się z drużynami spoza rejonu Małopolski. Tak było w przypadku kadetów z rocznika 1994, którzy wzięli udział w IX Międzynarodowym Turnieju im. A. Grzegorzewskiego w Olsztynie.

Turniej miał bardzo mocną obsadę, a mimo to koszykarze z Wieliczki bez problemów wygrali grupę eliminacyjną, zwyciężając najpierw Gimbasket Białystok (102-48), następnie MUKS Inowrocław (90-38) oraz gospodarzy Trójeczkę Olsztyn (83-58). W półfinale Wieliczanie pokonali Young Boys Wilno (65-62), natomiast w finale, po dramatycznym spotkaniu, zespół aspirujący do strefy medalowej Mistrzostw Polski kadetów w przyszłorocznych rozgrywkach Astorię Bydgoszcz (68-67).
MVP turnieju został Adrian Palonek, a najwięcej punktów zdobył Jakub Zawiślan -oboje zawodnicy REGIS Wieliczka. - Drużyna z Wieliczki, której 6 zawodników stanowiło o sile kadry Małopolski na odbywających się niedawno Mistrzostwach Polski kadr wojewódzkich staje się powoli uznaną siłą w Polsce z którą muszą się liczyć wszystkie zespoły – twierdzi dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Grzegorz Siemieniec.
REGISOWI pozostały dwa mecze w lidze Małopolskiej z Wisłą Kraków i Unią Tarnów, w których zwycięstwa przyniosłyby tytuł Mistrzów Małopolski, co jest celem tego sezonu.
Zespół występował w składzie: Jakub Zawiślan, Adrian Palonek, Konrad Mamcarczyk, Maciej Wisiecki, Kamil Batko, Dariusz Leśniak, Daniel Grabka, Michał Borowski, Krzysztof Zawadzki, Bartłomiej Wójcik, Piotr Klimczyk. Jego trenerem jest Rafał Knap.

W tym samym czasie na obiektach Wisły Kraków młodzi koszykarze Klubu REGIS Wieliczka (rocznik 97 i młodsi) uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju, którego organizatorem byli Szkoła Podstawowa nr 100 oraz Wisła Kraków. Udział w turnieju zakończył się sukcesem drużyny REGIS I, która wygrała wszystkie mecze w grupie. W drodze do zwycięstwa pokonała Wisłę II Kraków (48-35), Karpackie Lwy z Ukrainy (56-13), w półfinale ZŚ Komenskeho Poprad ze Słowacji (39-13), natomiast w finale drużynę Wisła Kraków (39-25).
Tytuł króla strzelców i zarazem najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Adam Kulasiak, który zagrał w drużynie w składzie: Kot Krzysztof, Liszka Wiktor, Woźniak Patryk, Bogacz Norbert, Zawiślan Michał, Całka Filip, Najder Robert, Palmowski Tomasz, Bednarz Jakub, Iwanek Jakub, Szura Jakub. Drużynę do zwycięstwa poprowadził trener Hubert Sołtysik.
Druga drużyna REGISU, prowadzona przez Dariusza Mulika, zajęła 6 miejsce. – Należy wspomnieć, że wystartowali w niej chłopcy o rok albo nawet dwa młodsi od pozostałych uczestników turnieju – wyjaśnia Grzegorz Siemieniec. Zespól wystąpił w składzie: Daniel Chytroś, Michał Zając, Łukasz Janusz, Filip Jaglarz, Kamil Grabowski, Mateusz Szczucinski, Damian Kozak, Tomasz Gawlik, Marcin Kupiec, Jan Klimczyk, Patryk Mathias, Szczepan Kanik.