Zamknij X
 
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Majowa jutrzenka

Majowa jutrzenka

Obchody 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w kościele św. Klemensa w Wieliczce. Po niej uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości.


Okolicznościowy adres prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego skierowany do mieszkańców Wieliczki odczytał senator Maciej Klima. „(...) Obecnie, kiedy możemy przeżywać majowe święto w Polsce wolnej i niepodległej, Konstytucja 3 Maja pozostaje nadal symbolem narodowego porozumienia. To wielka historyczna lekcja, z której płynie dla nas, współczesnych Polaków przesłanie, że nad wszelkimi wewnętrznymi podziałami i sporami zawsze powinna górować racja stanu i nadrzędny interes państwa. (…) Cieszę się, że społeczność Wieliczki, miasta o bogatej przeszłości i sięgającej XIII wieku historii, kultywuje pamięć o jednym z najważniejszych wydarzeń z kart historii. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników tej podniosłej uroczystości i życzę Państwu wielu głębokich, patriotycznych przeżyć. Życzę władzom samorządowym i mieszkańcom Wieliczki, aby nadchodzące lata były dla Państwa miejscowości czasem pomyślnego rozwoju i przyniosły Państwu wiele powodów do dumy i satysfakcji”.
W uroczystościach Powiat Wielicki reprezentowali: starosta Jacek Juszkiewicz oraz sekretarz Powiatu Wielickiego Michał Roehlich, a także przedstawiciele klubów radnych w Radzie Powiatu Wielickiego: Prawo i Sprawiedliwość oraz Przyjazny Powiat.

BP

    
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: