Zamknij X
   
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Roboczo z wojewodą

Roboczo z wojewodą

Burmistrzowie i wójtowie gmin wchodzących w skład powiatu wielickiego wzięli udział w roboczym spotkaniu z wojewodą małopolskim Jerzym Millerem. Samorząd powiatowy reprezentowali na nim: starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, jego zastępca Mirosław Mrozowski oraz sekretarz powiatu Michał Roehlich.


Podczas spotkania przedstawiono strategiczne inwestycje oraz nowe rozwiązania gospodarcze. Zwrócono też uwagę na problemy z jakimi borykają się samorządowcy z terenu powiatu. Jako pierwsza zaprezentowała się Gmina Wieliczka, której burmistrz Artur Kozioł przybliżył Wielicką Strefę Aktywności Gospodarczej, jej lokalizację i usytuowanie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a także wstępną koncepcję funkcjonalno-przestrzenną tego obszaru.
Pełnomocnik Burmistrza Wieliczki ds. Inwestycji Józef Lassota przedstawił zarys rozwiązań komunikacyjnych w zakresie włączenia ul. Krakowskiej i ul. Kościuszki do drogi krajowej nr 4. Omówił także temat transportu kolejowego – w tym zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w aglomeracji krakowskiej. W dalszej kolejności poruszono kwestie związane z: kanalizacją Gminy Wieliczka (fundusz spójności), szwajcarsko-polskim programem współpracy (kolektory słoneczne), a zakończono tę część spotkania omówieniem problematyki osuwisk występujących w Gminie Wieliczka.
Następnie o inwestycjach i problemach występujących w poszczególnych gminach powiatu wypowiedzieli się ich przedstawiciele. Rozmawiano też o rozwoju infrastruktury drogowej, edukacji, kwestiach związanych z zabezpieczeniem środków na opiekę społeczną oraz zasad współpracy z podmiotami gospodarczymi.
Spotkanie zakończył starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, który przybliżył koncepcję budowy Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół im. Brata A Kosiby w Wieliczce.

opr. BP

      
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: