Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Zaproszenie do szkoły

Zaproszenie do szkoły

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli małopolskiego sektora pozarządowego do udziału w „Szkole Ekonomii Społecznej”, która realizowana będzie od marca do czerwca 2009 roku w ramach projektu „Aktywni w Ekonomii Społecznej” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa.


Profesjonalny III sektor to mocne organizacje pozarządowe, kompetentnie i trwale realizujące swoją misję, korzystające z różnorodnych źródeł finansowania. Poza działalnością statutową NGOs mogą prowadzić działalność gospodarczą, której zysk musi być przeznaczany na realizację zadań statutowych. Wypracowane w ten sposób środki własne mogą zagwarantować organizacjom minimum stabilności finansowej w trudnej rzeczywistości pracy metodą projektu. „Szkoła Ekonomii Społecznej” to inicjatywa odpowiadająca na potrzeby stabilizacji finansowej sektora. Jest to pierwsza edycja w Małopolsce cyklicznego programu szkoleń dla organizacji pozarządowych zainteresowanych prowadzeniem działalności zarobkowej. Program „Szkoły Ekonomii Społecznej” koncentruje się na praktycznych umiejętnościach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, przygotowywaniem biznes-planu, budowaniem długofalowej stabilności organizacji, zarządzania zespołem, PR itp.
„Szkoła Ekonomii Społecznej” skierowana jest przede wszystkim do współpracowników i pracowników małopolskich NGOs, których zadaniem jest prowadzenie działalności gospodarczej lub innej formy zarobkowania w organizacji (zarówno przygotowanie organizacji do zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej, jak i przeformułowanie istniejącej działalności). Do udziału w „Szkole ES” szczególnie zapraszamy osoby zarządzające organizacją lub mające wpływ na podejmowane w niej decyzje. Ofertę kierujemy do osób posiadających już doświadczenie w działalności pozarządowej oraz mających podstawową wiedzę na temat funkcjonowania III sektora. Mile widziane dwie osoby z jednej organizacji.
Ramowy program „Szkoły Ekonomii Społecznej”:
1. Wstęp do ekonomii społecznej
2. Planowanie strategiczne
3. Działalność gospodarcza organizacji – biznes plan
4. Prowadzenie biura i księgowości w organizacji
5. Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji
6. PR w przedsiębiorstwie społecznym
7. Przegląd źródeł finansowania
Do końca czerwca 2009r. odbędzie się 7 dwudniowych sesji (po 16h dydaktycznych), w sumie 112 godzin. Szkolenia będą prowadzone aktywnymi metodami nauczania w grupie 15 uczestników. Zajęcia będą się odbywały w dni robocze lub piątki i soboty (w zależności od preferencji uczestników). Terminy poszczególnych sesji zostaną przedstawione uczestnikom po II etapie rekrutacji.
Uczestnicy po każdej sesji otrzymają do wykonania „zadania domowe”, których celem będzie utrwalenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas zajęć. Uczestnicy dodatkowo na zakończenie „Szkoły ES” zobligowani są do przygotowania biznes-planu dla swojej organizacji.
Organizatorzy zapewnią uczestnikom:
• bezpłatny udział w szkoleniach,
• indywidualną opiekę merytoryczną,
• doradztwo przy przygotowywaniu zadań po każdym z modułów (w zależności od potrzeb),
• doradztwo przy opracowaniu biznes-planu dla organizacji,
• materiały szkoleniowe,
• poczęstunek podczas szkoleń.
Rekrutacja obejmuje dwa etapy:
I. przesłanie CV i formularza zgłoszeniowego (w załączeniu) do 25 lutego 2009r.;
II. rozmowa rekrutacyjna w dniach 26-28 lutego i/lub 2-5 marca 2009r.
Osoby zainteresowane udziałem w „Szkole ES” prosimy o wypełnienie załączonego formularza i nadesłanie go faxem lub mailem w terminie do 25 lutego 2009r. na adres: tel/fax 012 412 15 24, 012 418 00 77, e-mail bartosz.rodacki@bis-krakow.pl
Z wybranymi na podstawie formularza zgłoszeniowego i CV osobami będziemy się kontaktować celem zaproszenia ich do udziału w rozmowach. Zasady wyboru uczestników do udziału w projekcie określa „Regulamin Szkoły Ekonomii Społecznej”. Przed przystąpieniem do udziału w projekcie uczestnicy podpiszą obligatoryjne kontrakty gdzie zobowiążą się do uczestnictwa w szkoleniach oraz wykonania „zadań domowych”, które stanowią integralną część procesu edukacyjnego. Warunkiem uczestnictwa będzie wyrażenie zgody Zarządu reprezentowanej przez uczestnika organizacji na jego udział w „Szkole ES” oraz akceptacja pomysłu opracowania planu założenia i/lub rozwoju działalności zarobkowej w organizacji.
Szczegółowych informacji na temat naboru do “Szkoły Ekonomii Społecznej” udziela specjalista ds. edukacji – Anna Pasieka tel. 012 412 15 24, e-mail anna.pasieka@ bis@krakow.pl

BR

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: