Zamknij X
                 
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Wrzesień 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Budżet Powiatu - struktura dochodów

Budżet Powiatu - struktura dochodów

Przyjęcie 18 grudnia 2008r. przez Radę Powiatu Wielickiego projektu uchwały budżetowej zakończyło prace związane z określeniem budżetu powiatu na 2009r. W dokumencie określono wielkość środków wpływających do powiatowej „kasy”, a także obszary ich wydatkowania. Budżet stał się nie tylko realnym filarem funkcjonowania Powiatu Wielickiego, ale także temat obecnym w czasie spotkań i prezentacji.


- Poprzednie lata pokazały, że budżet Powiatu Wielickiego nie jest znany. Dlatego w tym roku postanowiliśmy go przybliżyć wszystkim, których on dotyczy. Zapoznali się z nim pracownicy starostwa, był prezentowany podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, ostatnio zaś gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce. I tak przy każdej okazji będziemy o nim mówić. W ten sposób staje się on zrozumiały dla mieszkańców. Jeżeli mówimy nauczycielom o budowie szkoły, to na znając strukturę budżetu dokładnie widzą, w jak ona jest realizowana – wyjaśnia starosta Jacek Juszkiewicz.
Uchwała budżetowa pojawia się również na stronie internetowej powiatu. Pierwsza jej część przedstawia dochody i wydatki budżetu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. W kolejnych zostaną zaprezentowane wydatki w głównych działach.

BP

                    
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: