Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Sierpień 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Promocja projektów

Promocja projektów

Budżet Powiatu Wielickiego na 2009r., utworzenie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz budowa Zespołu Szkół Zawodowych wraz z Zespołem Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce to trzy tematy, które zostały zaprezentowane gronu pedagogicznemu podczas spotkania w Zespole Szkół Zawodowych.


Zapisy uchwały budżetowej przybliżył starosta Jacek Juszkiewicz, który zwrócił szczególną uwagę na środki przeznaczone na oświatę. - W dotychczasowej historii powiatu wielickiego nie było tak wysokich nakładów inwestycyjnych w tym zakresie. Wiąże się to z budową kompleksu szkolnego, na który Powiat Wielicki przeznaczy w tym roku ponad 9 mln. zł. Nie będę mówił o celowości tej decyzji, bo jest ona dla wszystkich oczywista - stwierdził starosta, który podkreślił, że Powiat Wielicki jest jedynym samorządem powiatowym w Małopolsce podejmującym obecnie takie wyzwanie.
Samą koncepcję inwestycji oraz etapy jej realizacji przedstawił sekretarz powiatu Michał Roehlich. - Jej kosztorys opiewa na kwotę 48 mln. zł., natomiast czas budowy to 3 lata. Szkoły będą dysponować nowoczesnym zapleczem dydaktycznym, wszystko wskazuje na to, że jedynym w takim kształcie w województwie - powiedział Michał Roehlich.
Z kolei wicestarosta Mirosław Mrozowski omówił działania związane z polityką społeczną powiatu, w której szczególne miejsce zajęło uruchomienie placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dziewcząt w Kłaju, a także kwestie dotyczące utworzenia Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych w Wieliczce zapoczątkowało kampanię informacyjną mającą na celu prezentację podjętych w tym roku przez Powiat Wielicki przedsięwzięć. Podobne spotkanie będzie miało miejsce w najbliższy poniedziałek (26 stycznia) w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

BP

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: