Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Lipiec 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Pozytywna opinia

Pozytywna opinia

Reorganizacja poradni psychologiczno-pedagogicznych działających w powiecie wielickim była tematem spotkania, do którego doszło w Starostwie Powiatowym w Wieliczce. Wzięli w nim udział małopolski kurator oświaty Artur Dzigański, dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty Marcin Mikułowski, wicestarosta wielicki Mirosław Mrozowski, przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Wiesław Bobowski oraz kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wieliczce Iwona Włodarczyk.


- Małopolski Kurator Oświaty został zapoznany z dotychczas podjętymi działaniami w zakresie likwidacji oraz przekształcenia poradni, a także projektem zmian, które nastąpią w związku z planowanym na 1 lipca br. utworzeniem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Artur Dzigański obejrzał także lokal, w którym będzie funkcjonowała placówka - poinformował wicestarosta Mirosław Mrozowski.
Podjęcie przez Radę Powiatu Wielickiego intencyjnych uchwał i oraz wizyta w Starostwie Powiatowym w Wieliczce przedstawicieli Kuratorium Oświaty doprowadziły do wydania przez Małopolskiego Kuratora Oświaty pozytywnej opinii w sprawie likwidacji i przekształcenia dotychczas funkcjonujących placówek.
W związku z planowaną reorganizacją poradnictwa pracownicy Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wieliczce prowadzą aktualnie kampanię informacyjną oraz konsultacje społeczne.

BP

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: