Zamknij X
               
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Mechaniczny sukces

Mechaniczny sukces

Tegoroczna, piąta już edycja Międzynarodowego Turnieju Maszyn Wodnych była imprezą towarzyszącą nie tylko Targom Poznańskim, ale także odbywającej się w tym czasie w Poznaniu Klimatycznej Konferencji Narodów Zjednoczonych. Sam finał poprzedziły dwudniowe eliminacje w Łodzi, po których do zmagań finałowych awansowało 19 zespołów. Wśród nich znalazły się wszystkie cztery reprezentacje Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce.


- Uczniowie wielickiego Zespołu Szkół Zawodowych zajęli dwa pierwsze miejsca w obydwu konkurencjach. Po prostu nie dali żadnych szans rywalom - twierdzi dyrektor ZSZ Maciej Filiciak. W konkurencji „Wydajność” laureatem został zespół „Ubodzy ekolodzy”, natomiast drugie miejsce przypadło „Hydrozagadce”. W drugiej z dyscyplin zmieniły się tylko nazwy drużyn. W konkurencji „Moc” pierwsze miejsce zdobyła grupa „Podlewacze Sahary”, drugie „Tańczący z zaworami”.
Zwycięstwo odniesiono mimo znacznego odmłodzenia reprezentacji, gdyż na sześciu uczniów tylko dwóch startowało po raz drugi. Dla pozostałych był to pierwszy występ w turnieju. Startujący to uczniowie pierwszej i drugiej klasy Technikum Informatycznego, którzy wystąpili w składzie: Adrian Kapusta, Konrad Kurbiel, Daniel Koczara, Dawid Kapera, Łukasz Chlebda i Jarosław Żołnierczyk.
Znaczną pomocą służył wielokrotny uczestnik turniejów, a obecnie absolwent Technikum Mechanicznego, który na własny koszt przybył na zawody. - Jego doświadczenie i podpowiedzi były bardzo pomocne dla młodszych kolegów - stwierdza Maciej Filiciak.
Przebieg turnieju, który przyniósł wiele sportowych emocji, nie był wolny od stresu, gdyż przeciwnicy bezpardonowo próbowali zdyskwalifikować reprezentację Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce, zgłaszając protesty w związku z nieścisłym z zapisami regulaminu wykonaniem maszyn. Wszystkie te zarzuty zostały przez jurorów odrzucone.
Organizatorzy turnieju zakupili wszystkie zwycięskie maszyny, co jest warunkiem uczestniczenia w zawodach. Ich konstruktorzy otrzymali dyplomy i certyfikaty. Natomiast szkoła wzbogaciła się o dwa mistrzowskie puchary.

BP

                  
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: