Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Urzędnicy szkolą się

Urzędnicy szkolą się

„Kompetentny urzędnik przedstawicielem nowoczesnego samorządu terytorialnego” to tytuł projektu unijnego, który od 1 września realizowany jest w powiecie wielickim. Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Spójności 160 pracowników Urzędu Miasta i Gminy oraz Starostwa Powiatowego w Wieliczce będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności w wielu kluczowych dla sprawnego funkcjonowania JST obszarach.


To pierwszy tego typu projekt w Małopolsce, mogący stanowić przykład dla innych gminnych urzędów i starostw powiatowych w województwie. Problemy zdiagnozowane w jednostkach zaangażowanych w to przedsięwzięcie, występują bowiem w większości urzędów w regionie.

Za ile?
Projekt o wartości prawie 2 mln zł to inicjatywa Lidera – firmy szkoleniowo-doradczej PM Doradztwo Gospodarcze oraz Partnerów Projektu: Urzędu Miasta i Gminy oraz Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Dofinansowanie pozyskane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pokryje aż 95% wartości całości przedsięwzięcia. Resztę stanowi wkład własny w postaci pensji szkolonych urzędników.

Jak długo i z czego?
Projekt, który ruszył 1 września 2008 roku, potrwa blisko 3 lata. Jego koniec zaplanowany jest na 30 kwietnia 2011 roku. W tym czasie w ciągu 229 dni szkoleniowych zrealizowane zostaną moduły szkoleniowe z zakresu: kompetencji osobistych, kontaktu z klientami i PR, kompendium urzędnika, umiejętności informatycznych i kompetencji specjalistycznych. Tematyka szkoleń określona została na podstawie przeprowadzonej dogłębnej analizy potrzeb szkoleniowych. W większości przypadków zajęcia mają charakter warsztatowy. Urzędnicy rozwijają swoje umiejętności „miękkie”, ale również podnoszą kwalifikacje niezbędne na danym stanowisku pracy.

Po co?
Wszystkie szkolenia podporządkowane są jednemu nadrzędnemu celowi: poprawie jakości usług publicznych Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce. Dzięki realizacji unijnego projektu, mieszkańcy powiatu wielickiego liczyć mogą na szybką i sprawną obsługę w urzędzie. Wzrost kompetencji kadry urzędniczej zaowocować powinien eliminacją błędów przedłużających procedury, wykorzystaniem w większym stopniu nowych technologii informatycznych ułatwiających funkcjonowanie urzędu, a także poprawą relacji między stronami. Szkolenia przyczynią się również do poprawy komunikacji wewnętrznej w jednostkach zaangażowanych w projekt oraz budowy spójnej strategii Public Relations UMiG i SP w Wieliczce.

DG

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: