Zamknij X
               
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Do odbioru

Do odbioru

Zakończyła się budowa mostu na rzece Drwinia Długa w miejscowości Brzegi. Wykonawca robót zgłosił obiekt do odbioru technicznego, który odbędzie się 14 października br. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na jego użytkowanie. Nastąpi to kilka dni później. Nie oznacza to jednak udostępnienia mostu do ruchu drogowego.


- Planowany termin realizacji inwestycji został dotrzymany. Pozostaje jedynie odbiór mostu i decyzja PINB na użytkowanie obiektu, a także przepustu wodnego pod modernizowaną drogą Śledziejowice - Brzegi. Właśnie ze względu na remontowaną drogę kierowcy będą musieli poczekać jeszcze trochę na możliwość przejazdu tym popularnym szlakiem komunikacyjnym - wyjaśnia starosta wielicki Jacek Juszkiewicz.
Zakończył się już remont pierwszego odcinka drogi - od skrzyżowania w miejscowości Brzegi do mostu. - Pozostało jeszcze zamontowanie barier ochronnych na zjeździe z mostu od strony boiska sportowego. Poszerzenie jezdni i podniesienie najazdów na most sprawiło, iż droga uległa przesunięciu do granicy stadionu. Bariery mają zapewnić bezpieczny ruch samochodów w tamtym rejonie - tłumaczy dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce Grzegorz Łętocha.
Obecnie trwają intensywne prace na odcinku drogi prowadzącym od mostu na rzece Drwinia Długa w kierunku Śledziejowic. Na tym etapie obejmują one utwardzanie podłoża pod nawierzchnię jezdni, która będzie miała szerokość siedmiu metrów. Następnym krokiem będzie położenie kolejnych warstw asfaltu, a później wykonanie poboczy i rowów. Termin zakończenia modernizacji upływa 31 października br.

BP

                  
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: