Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Na przełaj

Na przełaj

Tradycyjnie już w wrześniu zostały zorganizowane eliminacje powiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady oraz Sztafetowe Biegi Przełajowe - Licealiada.


W pierwszym z biegów, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 1000 metrów. Z kolei gimnazjaliści musieli pokonać trasę o długości 1500 metrów.
W kategorii klas czwartych wśród dziewcząt dominowały zawodniczki z gminy Wieliczka, zajmując 5 z 6 punktowanych miejsc. Kolejność na podium przedstawiała się następująco: Maria Maszek - SP nr 2 w Wieliczce, Urszula Mazur - SP nr 3 w Wieliczce, Anna Kanarek - SP w Biskupicach, Angelika Kapusta - SP w Podłężu, Alicja Grabka - SP nr 2 w Wieliczce.
Chłopcy z klas czwartych podzielili pierwsze sześć miejsc między reprezentantów pięciu gmin powiatu wielickiego. Pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Stańczyk z SP w Gdowie. Za nim: Mieszko Michalczyk - SP w Biskupicach, Dominik Pieprzyca - SP w Niepołomicach, Łukasz Sławoński - SP w Węgrzcach Wielkich, Filip Całka - SP w Gdowie, Filip Całka - SP w Gdowie oraz Patryk Siewierski - SP w Zakrzowie.
Dziewczęta z klas piątych zakończyły rywalizację w następującej kolejności: Marzena Nosek - SP w Grabiu, Klaudia Świętek - SP w Targowisku, Marta Zielińska - SP w Zabierzowie Bocheńskim, Natalia Sum - SP w Zakrzowie, Kinga Kominek - SP nr 4 w Wieliczce, Klaudia Wiącek - SP w Gorzkowie.
Ostra walka do samego końca dystansu toczyła się wśród piątoklasistów. W tej grupie zwyciężył: Dominik Szeląg - SP w Węgrzcach Wielkich, Karol Grzywacz - SP nr 4 w Wieliczce, Damian Orzechowski - SP w Staniątkach, Filip Szymoniak - SP w Węgrzcach Wielkich, Grzegorz Nawalaniec - SP w Wręczycach, Krzysztof Dubiel - SP nr 3 w Wieliczce.
Dużo emocji dostarczył bieg dziewcząt klas szóstych, w którym od samego początku na prowadzenie wyszła Monika Kasprzyk ze SP w Gdowie. Jednak biegnące tuż za nią Anna Nowak ze SP w Kłaju i Karolina Gwiżdż ze SP nr 3 w Wieliczce cały czas kontrowały bieg. Finisz należał do Karoliny Gwiżdż, która zachowała najwięcej siły i w pięknym stylu pokonała rywalki. Kolejność tej rywalizacji przedstawiała się następująco: Karolina Gwiżdż - SP nr 3 w Wieliczce, Monika Kasprzyk - SP w Gdowie, Anna Nowak - SP w Kłaju, Katarzyna Wesołowska - SP w Wręczycach, Monika Foryś - SP w Woli Zabierzowskiej, Karolina Niedźwiecka - SP nr 4 w Wieliczce.
W kategorii chłopców klas szóstych bezapelacyjnie najlepszy okazał się Patryk Tatara ze SP nr 4 w Wieliczce. Kolejne miejsca zajęli: Dawid Ryś - SP w Gdowie, Kamil Chwajoł - SP w Gdowie, Dawid Domoń - SP w Biskupicach, Michał Wolski - SP w Gdowie, Mateusz Badyl - SP w Winiarach.
Sześciu pierwszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii wiekowej awansowało do zawodów wojewódzkich, które odbędą się na krakowskich Błoniach 3 października tego roku.

Gimnazjalistki zmierzyły się również na dystansie 1000 metrów. W klasie pierwszej najlepsza okazała się Klaudia Cichoń z Gimnazjum w Gdowie. Na pozostałych miejscach uplasowały się: Aneta Kwiecień - Gimnazjum w Niepołomicach, Natalia Sobkowska - Gimnazjum w Gdowie, Anna Potera - Gimnazjum w Gdowie, Kamila Krzysiak - Gimnazjum w Wieliczce, Ewa Kostuch - Gimnazjum w Staniątkach. W klasie drugiej zwyciężyła Klaudia Potera - Gimnazjum w Gdowie. Kolejne lokaty zajęły: Magdalena Chorobik - Gimnazjum w Wieliczce, Paulina Kasprzycka - Gimnazjum w Wieliczce, Anna Rokosz - Gimnazjum w Gdowie, Dominika Chlebda - Gimnazjum w Koźmicach Wielkich, Monika Rerutkiewicz - Gimnazjum w Niepołomicach. W klasie trzeciej kolejność przedstawia się następująco: Jagoda Litwińska - Gimnazjum w Wieliczce, Katarzyna Świeży - Gimnazjum w Gdowie, Karolina Leśniak - Gimnazjum w Wieliczce, Marzena Burda - Gimnazjum w Podstolicach, Paulina Stawarz - Gimnazjum w Gdowie, Natalia Mazur - Gimnazjum w Gdowie.
Uczniowie gimnazjum wystartowali na dystansie 1500 metrów. W klasie pierwszej zwyciężył Konrad Nowak - Gimnazjum w Gdowie. Kolejne miejsca zajęli: Emilian Dudziak - Gimnazjum w Niegowici, Wiktor Szymoniak - Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich, Patryk Wojtowicz - Gimnazjum w Niegowici, Robert Ślęczka - Gimnazjum w Wieliczce, Konrad Machowski - Gimnazjum w Niepołomicach. W klasie drugiej pierwsze miejsce przypadło Tomaszowi Leśniakowi z Gimnazjum w Niegowici. Kolejne: Damianowi Kulmie - Gimnazjum w Gdowie, Krzysztofowi Brodzie - Gimnazjum w Gdowie, Robertowi Krawczykowi - Gimnazjum w Wieliczce, Adrianowi Palonkowi - Gimnazjum w Wieliczce, Robertowi Czule - Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich. W klasie trzeciej pierwsze miejsce wywalczył Arkadiusz Machowski - Gimnazjum w Niepołomicach. Pozostałe: Kamil Rajca - Gimnazjum w Kłaju, Michał Wyporek - Gimnazjum w Niegowici, Mateusz Jania - Gimnazjum w Golkowicach, Damian Kowal - Gimnazjum w Koźmicach Wielkich, Arkadiusz Cygal - Gimnazjum w Niepołomicach.
Podobnie jak w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej również w tych biegach pierwszych sześciu zawodników i zawodniczek otrzymało awans do zawodów wojewódzkich.
W tym samym dniu rywalizowały w biegach sztafetowych szkoły ponadgimnazjalne. Kolejność w sztafecie przedstawiała się następująco: Dziewczęta: I miejsce - LO w Wieliczce, II miejsce - ZSZ w Wieliczce, III miejsce - ZS w Gdowie. Chłopcy: I miejsce - ZS w Gdowie, II miejsce - LO w Wieliczce, III miejsce - ZSZ w Wieliczce.

Eliminacje powiatowe w biegach przełajowych indywidualnych i sztafetowych, w których wzięło udział 260 uczniów, zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. Nagrody dla zwycięzców ufundował Starosta Wielicki. Głównym sędzią zawodów był Dariusz Mulik.

BP

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: