Zamknij X
   
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Powrót z gór

Powrót z gór

„Z gór wraca się lepszym” - hasło to przyświecało dzieciom i młodzieży z Ponadgminnych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Typu Wsparcia Dziennego w Zabłociu i Szarowie, które uczestniczyły w dwudniowej wycieczce do Szczawnicy. Odbyła się ona w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Galicyjski Pakt Samorządowy Kompas projektu, który otrzymał dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Powiat Wielicki konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych.


- W trakcie wyjazdu wychowankowie placówek wzięli udział w wycieczkach do wąwozu Homole, zdobyli najwyższy szczyt Pienin-Trzy Korony, zwiedzili ruiny zamku obronnego Królowej Kingi. We wszystkich wyprawach towarzyszył nam przewodnik, dzięki czemu miały one charakter edukacyjny. Obecność przewodnika umożliwiła poznanie historii wąwozu, występującej w nim roślinności. Podobnie było w przypadku legend o świętej Kindze oraz opowieści dotyczących postania gór - wyjaśnia kierująca placówką w Zabłociu Magda Tomasik.
Wyjazd miał charakter integracyjny. - Dlatego też w jego programie znalazło się ognisko, przy którym miejscowy gawędziarz opowiadał legendy, a ponadto rozgrywki sportowe. Dla dzieci było to ciekawe przeżycie, które, być może, wzbudzi w nich zamiłowanie do turystyki górskiej - dodaje Magda Tomasik.

BP

      
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: