Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Styczeń 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Szkolenia dla organizacji pozarządowych

Szkolenia dla organizacji pozarządowych

Europejska Wspólnota Rozwoju Przedsiębiorczości wraz ze Starostwem Powiatowym w Wieliczce, Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka oraz Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza na szkolenia, których celem jest podniesienie potencjału organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wielickiego. Pierwsze zajęcia już we wrześniu.


"Europejska Akademia NGO" to dwudniowe szkolenia o następującej tematyce: „Programy Wspólnotowe Unii Europejskiej” (dotyczące głównie młodzieży i edukacji dorosłych) oraz „Program Operacyjny Kapitał Ludzki, komponenty regionalne realizowane w województwie małopolskim”.
Program szkoleń został dostosowany do specyfiki lokalnych organizacji z powiatu wielickiego. W ramach szkolenia uczestnicy pozyskają wiedzę o możliwościach realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich. Poznają specyfikę przygotowania projektów, napisania wniosku aplikacyjnego i realizacji projektu. Nauczą się jak sprawnie i bez problemu przejść ocenę formalną i uzyskać sukces w ocenie merytorycznej, zakończony przyznaniem dofinansowania. Szkolenia w ramach Akademii to wcale nie zagadnienia teoretyczne. Nacisk położony będzie na część warsztatową, umożliwiającą każdej zainteresowanej organizacji skonstruowanie projektu. Ponadto, w ramach projektu, zainteresowane organizacje skorzystają z indywidualnego doradztwa, które pomoże w dopracowaniu wniosku aplikacyjnego.
Uczestnictwo przedstawicieli organizacji działających na terenie powiatu wielickiego jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go do organizatora.
Korzyści wynikające z uczestnictwa to: nabycie umiejętności identyfikowania projektów możliwych do realizowania w ramach programów wspólnotowych, zdobycie wiedzy z zakresu możliwości, jakie dają fundusze unijne dla lokalnych NGO oraz źródeł finansowania projektów i przygotowywania wniosku, poznanie narzędzi i technik umożliwiających opracowanie skutecznego i dobrego projektu oraz szczegółowych zasad związanych z aplikowaniem, oceną wniosku i przyznaniem dofinansowania, a także pozyskanie wiedzy na temat realizacji projektów i związanych z tym wymogów, jak również uzyskanie imiennego certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę.
Więcej informacji o projekcie, terminy spotkań oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej www.ewrp.eu. Kontakt: Marcin Węc, tel. 0-501-027-527, mwec@ewrp.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

GS

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: