Zamknij X
                                   
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Sierpień 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Podbite Monachium

Podbite Monachium

Wydłużony czas koncertów, gromkie owacje i bisy - to tylko niektóre reakcje Bawarczyków na występy „Mietniowiaków” w Monachium. Zespół, który reprezentował Powiat Wielicki na obchodach 850 lecia stolicy Bawarii, gościł w Monachium po raz pierwszy.

- Właściwie wszystkie nasze koncerty odbyły się przy wielkich owacjach. Niezwykłe było to, że przy bardzo sztywnym programie, który przewidywał 20 minutowy występ, organizatorzy prosili o jego przedłużenie - powiedziała kierująca „Mietniowiakami” Maria Idzi, która zaznaczyła, że zespół przyjmowany był wszędzie z wielkim aplauzem. Podobne zainteresowanie grupą dało się zauważyć podczas przemarszu uczestników uroczystości związanych z 850 leciem Monachium. - Szliśmy tuż za orkiestrą w korowodzie, który liczył ponad 60 zespołów. Na całej trasie ponad godzinnego przemarszu byliśmy cały czas oklaskiwani. Jak się później okazało, jedynie „Mietniowiacy” otrzymywali takie gromkie brawa - dodała Maria Idzi, która nie kryje zaskoczenia zgotowanym przez Niemców powitaniem.
Zespół zaprezentował się w powiecie monachijskim trzykrotnie. Wystąpił na imprezie „Muzyka i Ruch”, następnie w czasie uroczystości jubileuszowych kapeli z Unterschleizheim oraz w trakcie obchodów 850 lecia Monachium. - Długo zastanawiałam się nad programem koncertów, ponieważ chodziło mi o jak najszersze pokazanie wprawdzie krakowskiej, ale tak naprawdę polskiej kultury ludowej - wyjaśniła Maria Idzi. „Mietniowiacy” wystąpili w suitach: regionalnej i krakowskiej. W pierwszej z nich wykonali tańce wiosenne regionu krakowskiego - taniec traczy, kogutów, dziewcząt z wiankami, oberek „Jasiu” oraz polki i krakowiaka. Z w suicie krakowskiej dominowały tańce, wśród nich: polonez, mazur, krakowiak. W trzecim z koncertów znalazły się tańce i przyśpiewki regionu krakowskiego.

BP

                                      
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: