Zamknij X
       
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Sierpień 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Śladami Karola Wojtyły

Śladami Karola Wojtyły

Rajd pieszy śladami młodzieńczych wędrówek Karola Wojtyły to projekt realizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Alfa” przy pomocy finansowej Powiatu Wielickiego i Gminy Kłaj. Jego ideą było zorganizowanie aktywnego wypoczynku młodzieży i organizacja w atrakcyjnej formie przekazu nauk społecznych Jana Pawła II dotyczących różnic kulturowych i religijnych związanych z chrześcijaństwem obrządku wschodniego.

W pierwszym dniu młodzież odwiedziła wieś Zdynia, w której znajduje się drewniana cerkiew pw. Opieki Matki Boskiej, cmentarze z pierwszej wojny światowej oraz parafialny z grobem św. Maksyma Sandowicza. Następnie przez szczyt Rotunda i Kozie Żebro nastąpiło zejście do Wysowej i Zacisza. Alternatywna trasa poprowadziła przez miejscowość Konieczna, szczyt Jaworzyna Konieczniańska, Przełęcz Regetowską i szczyt Obycz do Wysowej i Zacisza. Uczestnicy rajdu pokonali odpowiednio 9 i 13 kilometrów.
W programie drugiego dnia pieszych wędrówek znalazło się: zwiedzanie cmentarzy z pierwszej wojny światowej (na Wysocie), zwiedzanie cerkwi łemkowskiej w Blechnarce, a także pogadanka na temat odmienności religijnej obrządków greko-katolickiego i prawosławnego, architektury cerkiewnej i tradycji.
Trzeci dzień młodzież spędziła w stadninie koni huculskich w Regietowie Niżnim oraz nad Zalewem Klimkówka, gdzie kręcono sceny przeprawy przez Dniepr do filmu „Ogniem i mieczem”.

BP

          
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: