Zamknij X
                             
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Edukacyjne oferty

Edukacyjne oferty

Udział wszystkich szkół średnich z terenu powiatu wielickiego i zapełniona aula przewijającymi się sukcesywnie gimnazjalistami to bilans Pierwszych Powiatowych Targów Edukacyjnych, które odbyły się w wielickim starostwie. Podstawowym ich zadaniem było przedstawienie dostępnej w powiecie oferty edukacyjnej w zakresie szkolnictwa ponadgimnazjalnego.

- Targi Edukacyjne są ważne pod wieloma względami. Na pewno duże znaczenie ma formuła prezentowania się szkół czyli przede wszystkim to, że dokonuje się ona w jednym miejscu, co niewątpliwie ułatwia zapoznanie się ze szkołami i porównanie ich oferty. Równie wielkie znaczenie ma fakt, iż orędownikami zorganizowania giełdy edukacyjnej byli dyrektorzy szkół - powiedział podczas otwarcia targów starosta wielicki Jacek Juszkiewicz.
Każda z uczestniczących w targach szkół przedstawiała swoje atuty. Jako pierwsze zaprezentowało się Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce. Reprezentowała je dyrektor Monika Szypuła wspólnie z nauczycielami i uczniami, którzy wcielili się w role trutnia i krasnala. - Obok zajęć lekcyjnych są także koła zainteresowań, w tym także teatralne - wyjaśniła Monika Szypuła.
Baza lokalowa, wyposażenie w pomoce edukacyjne, system kształcenia, stypendia naukowe, wymiana zagraniczna - to tylko niektóre z propozycji Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach przybliżone w czasie targów. Jej uzupełnieniem była prezentacja multimedialna „Szkoła w oczach ucznia”.
Z kolei Zespół Szkół w Gdowie mocny nacisk położył na uruchamiane od nowego roku szkolnego kierunki nauczania, a także swoją lokalizację. O atutach szkoły mówiła pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora i jednocześnie kierująca szkoleniem praktycznym Beata Popek.
Przegląd ofert zakończył Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce, której przedstawiciele obok oferty edukacyjnej zwrócili uwagę na otrzymany niedawno Certyfikat Szkoła Przedsiębiorczości, a także szeroką gamę zajęć uzupełniających, jak choćby Szkolne Koło Kariery czy Szkolne Koło Młodego Ekonomisty.
W dalszej części targów gimnazjaliści mieli okazję bezpośredniej rozmowy z nauczycielami i uczniami. Wszyscy otrzymali przygotowane przez szkoły foldery informacyjne oraz promujące je gadżety. Pytani o targi oceniali je pozytywnie. Niektórzy wskazywali, w których z prezentujących się szkół chcieliby kontynuować naukę.
BP

                                
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: