Zamknij X
     
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Bezpieczeństwo w rymowankach

Bezpieczeństwo w rymowankach

Na drodze - taki tytuł nosi książeczka o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, którą wydało Starostwo Powiatowe w Wieliczce. Posłuży ona jako pomoc w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w szkołach na terenie powiatu.

- Jest to kolejne działanie Powiatu Wielickiego odnoszące się bezpośrednio do Ogólnopolskiego Programu Rządowego „Razem bezpieczniej”, który miał swoją inaugurację w powiecie w ubiegłym roku. Jestem przekonany, że ta forma edukacji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wśród najmłodszych - powiedział podczas przekazania wydawnictwa komendantowi Krzysztofowi Kühlowi wicestarosta Mirosław Mrozowski.
- Książeczka jest dobrze przygotowana od strony merytorycznej. Wskazuje na to dobór treści, które przedstawiają najczęstsze sytuacje, z którymi dziecko styka się na drodze, zilustrowane dodatkowo rysunkami. Opisane o formie czterolinijkowej rymowanki są łatwe do przyswojenia. Do tego należy dodać znaki drogowe i podsumowującą wiadomości krzyżówkę - stwierdził komendant Krzysztof Kühl.
Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce realizuje program „Razem bezpieczniej”, w ramach którego są prowadzone zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Według zapewnienia Powiatowego Komendanta Policji, książeczka „Na drodze” będzie wykorzystywana w spotkaniach profilaktycznych w klasach I-III szkół podstawowych.

        
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: