Zamknij X
             
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Udany debiut

Udany debiut

Uczniowie z wielickiego Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce zajęli drugie miejsce w II Przeglądzie Wielkanocnym „Jeż 2008” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom o Obniżonej Sprawności Umysłowej „Jeż” oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Krakowie. Zespół „Sztygarówka”, który wziął w nim udział po raz pierwszy, wystąpił z przedstawieniem „Co przyniesie wiosna?”.

- Spektakl miał przybliżyć zwyczaje związane z powitaniem wiosny oraz Wielkanocą. Wiosna to pora roku przynosząca nadzieję i radość. Aby przywołać wiosnę konieczne było utopienie Marzanny – będącej uosobieniem zimy i śmierci. Dzieci z radością więc śpiewały: "Wrzucimy do wodę niedobrą boginię, niech prędko do morza zła zima popłynie...". Kiedy udało się już pożegnać zimę nadchodzi czas Świąt Wielkanocnych. Młodzi wykonawcy śpiewali piosenki i recytowali wierszyki o malowaniu pisanek, przygotowaniu koszyczka ze święconką i nakrywaniu świątecznego stołu. Wreszcie na scenie pojawił się wózek z kogucikiem i wiaderkiem pełnym wody. Zwyczaj chodzenia z kurkiem po dyngusie miał zapewnić odwiedzanym rodzinom zdrowie i pomyślność. Na zakończenie nie zabrakło życzeń świątecznych, oczywiście "głośno wyśpiewanych" przez młodych aktorów - relacjonuje Małgorzata Majka.
Zespół „Sztygarówka” wystąpił w składzie: Kinga Szymoniak, Agnieszka Kapusta, Monika Leśniak, Sylwia Kaźmierczak, Anna Gmaj, Ewa Żurek, Adam Suski i Przemek Rusiński. Przedstawienie przygotowały: Małgorzata Majka, Sabina Suryło i Dorota Stachowicz.
Oprócz drugiego miejsca przyznanego zespołowi, nagrody indywidualne otrzymały: Kinga Szymoniak, Agnieszka Kapusta i Sylwia Kaźmierczak.

                
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: