Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Wrzesień 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Spotkanie Radnych

Spotkanie Radnych

W dniu 25 lutego br przedstawiciele najliczniejszego w Radzie Powiatu Wielickiego Klubu „Przyjazny Powiat” Aleksandra Ślusarek, Andrzej Masny, Wiesław Bobowski, Tomasz Donatowicz, Wojciech Smoter i Dariusz Zawiślan spotkali się z trzema spośród pięciu Radnych Województwa Małopolskiego, którzy uzyskali głosy z naszego terenu w ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa.

Na spotkanie zorganizowane w auli Starostwa Powiatowego przybyli zatem Jan Bereza (Wspólnota Małopolska), Zbysław Owczarski (PiS), Kazimierz Czekaj (PO) oraz nasz krajan Wojciech Kozak (PSL) nie będący wprawdzie Radnym Województwa ale pełniącym jakże ważną i odpowiedzialną funkcję Członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

W czasie spotkania Radni z obydwóch szczebli samorządów mogli wymienić się nie tylko poglądami i doświadczeniami w zakresie zarządzania, lecz przede wszystkim wysłuchać próśb i postulatów ze strony Radnych Powiatu.

W toku dyskusji udało się uzyskać zapewnienie, że Radni Województwa niezależnie od poglądów politycznych będą wspierać starania Powiatu w kwestii zmiany okręgu wyborczego do parlamentu z tarnowskiego na krakowski. Autorami tej inicjatywy byli właśnie radni „Przyjaznego Powiatu”. Odpowiedni dokument w tej sprawie został złożony już w dniu dzisiejszym na ręce Przewodniczącego Sejmiku przez Radnego Zbysława Owczarskiego. Został on też wytypowany przez swych kolegów do pilotowania tej jakże istotnej kwestii, która zakończy się być może przyjęciem stanowiska przez Parlament Regionalny w tej sprawie.

Radni Województwa wyrazili ponadto na wniosek Przyjaznego Powiatu swój akces w kierunku wsparcia starań Kopalni Soli w Wieliczce o środki finansowe przeznaczone na odnowę zabytkowego szybu Regis.

Wiele czasu poświęcono na dyskusję odnośnie bezpieczeństwa i podniesienia jakości podróży na drodze wojewódzkiej 964. Niezwykle ważny jest w szczególności odcinek Niepołomice-Wola Batorska, gdzie doszło już do wielu wypadków śmiertelnych. Stąd nieodzownym staje się tam oprócz szybkiej modernizacji nawierzchni również budowa chodnika.

Z uznaniem przyjęto także informację Członka Zarządu Województwa Wojciecha Kozaka, że do końca 2009r., wzdłuż tej drogi wojewódzkiej z 50% dofinansowaniem Gminy Wieliczka zostanie zbudowany chodnik aż do Sułkowa.

Inne poruszane kwestie dotyczyły ponadto, możliwości dofinansowania budowy 3 sygnalizacji świetlnych na drogach powiatowych krzyżujących się z drogą 964. Istnieje bowiem realna szansa pozyskania przez Powiat Wielicki dofinansowania z Zarządu Dróg Wojewódzkich na to zadanie w najbliższym czasie. Takiej szansy nie można zatem zmarnować.

Kolejne tematy to możliwość lokalizacji zjazdu z budowanej autostrady A4 w Niepołomicach, bardziej efektywne wykorzystania linii kolejowych. a także dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego budowy Zespołu Szkół w Wieliczce i remontu wraz z modernizacja mostu w miejscowości Brzegi.

Więcej czasu na dyskusję postanowiono przeznaczyć sobie podczas planowanego na 27 marca br wyjazdowego posiedzenia Komisji Budżetu, Mienia i Finansów Sejmiku Województwa Małopolskiego. która odbędzie się w Wieliczce z inicjatywy Radnych Przyjaznego Powiatu i Przewodniczącego Komisji Kazimierza Czekaja.

Przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazny Powiat”

Andrzej Masny

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: