Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Sierpień 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Przecięta wstęga

Przecięta wstęga

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieliczce został otwarty Klub Pracy. Będzie w nim prowadzona szeroko rozumiana edukacja zawodowa adresowana również do młodzieży, przed którą stoi konieczność wyboru zawodu, a przede wszystkim stanie się on miejscem służącym wszechstronną pomocą dla osób poszukujących pracy.

- Temat bezrobocia pozostaje ciągle palącym tematem – tematem, od którego nie można uciec. Ale też zadaniem osób, które są odpowiedzialne za kształtowanie polityki zatrudnienia nie jest ucieczka, a rozwiązywanie problemów związanych z bezrobociem. Myślę, że dobrym przykładem takiego właśnie podejścia jest uruchomienie Klubu Pracy, który będzie funkcjonował przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieliczce - powiedział podczas uroczystości starosta wielicki Jacek Juszkiewicz.
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce Tadeusz Mysiński podziękował władzom Powiatu Wielickiego za podjęcie inicjatywy związanej z uruchomieniem Klubu Pracy. - Powiat nie musiał tego robić, dlatego tym bardziej dziękuję za zaangażowanie ze strony starostów. Chciałbym w obecności szefów gmin złożyć deklarację, iż zajęcia klubu będą mogły odbywać się w gminach, jeżeli tylko będzie taka konieczność - podkreślił dyrektor PUP.
Z kolei reprezentująca Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Monika Czyżyńska zwróciła uwagę na dokonującą się w związku ze zmianą procedur pracy reorganizację Powiatowych Urzędów Pracy, a także na sytuację na rynku pracy. - Dzisiaj w dużym stopniu to pracodawcy przychodzą do PUP w poszukiwaniu pracowników. Natomiast osoby znajdujące się w zasobach urzędu nie zawsze spełniają ich oczekiwania. Dlatego wyrażam przekonanie, że Klub Pracy będzie miejscem, które ułatwi pracę z tą grupą bezrobotnych - powiedziała Monika Czyżyńska.

Klub Pracy jest miejscem, w którym osoby bezrobotne i poszukujące pracy mogą uzyskać kompleksową pomoc w znalezieniu zatrudnienia. W programie organizowanych w nim szkoleń są zajęcia dotyczące umiejętności efektywnego poruszania się po obecnym rynku pracy, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji oraz prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Ważnym elementem funkcjonowania klubu jest udzielanie uczestnikom zajęć psychicznego wsparcia poprzez kształtowanie pozytywnego myślenia oraz budowanie motywacji i poczucia własnej wartości.
Szkolenia w ramach klubu pracy adresowane są przede wszystkim do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w poszukiwaniu pracy albo są zniechęcone brakiem pozytywnych efektów swoich działań.
Oprócz szkoleń związanych typowo z poszukiwaniem pracy, osoby uczęszczające do klubu pracy będą mogły wymieniać się doświadczeniami, nawiązywać kontakty pomocne w znalezieniu zatrudnienia, a także korzystać ze znajdującego się w nim wyposażenia. Dotyczy to między innymi dostępu do informacji i elektronicznych baz danych służących uzyskaniu umiejętności poszukiwania pracy i samozatrudnienia, Internetu, dzięki któremu możliwe stanie się przeglądanie stron z ofertami pracy. Uczestnicy zajęć będą mogli liczyć na fachową pomoc Lidera Klubu Pracy, odpowiedzialnego za jego właściwe funkcjonowanie.

BP


17-01-2008

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: