Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Wrzesień 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Wielki finał

Wielki finał

Wieliczka podobnie jak wiele innych miast w Polsce włączyła się w cykl wydarzeń organizowanych w ramach XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezę, która dopiero od niedawna ma miejsce w solnym mieście przygotowała Młodzieżowa Rada Powiatu Wielickiego. Poprowadził ją jej przewodniczący Tomasz Masny przy współudziale Małgorzaty Tańculi.

Wielkie granie rozpoczęła Orkiestra Dęta „Podstolice”. W repertuarze orkiestry prowadzonej przez Stanisława Gawora, który w obecnej kadencji pełni także funkcję radnego powiatowego, znalazły się popularne szlagiery, w tym kończący koncert utwór Wojciecha Kilara z filmu „Janosik”. Następnie na estradzie zaprezentowały się zespoły: „Kaiovas”, „No właśnie”, „Smashing Gum”, „Mt Crew”. Część artystyczną zakończył występ zespołu Pod Budą, w którym obok Andrzeja Sikorowskiego zaśpiewała jego córka Maja.
Imprezie towarzyszyła kwesta na rzecz dzieci z chorobami laryngologicznymi, loterie i aukcje. W tych ostatnich pod młotek poszły między innymi obrazy. Płótno Ewy Świderskiej przedstawiające Zamek Żupny w Wieliczce nabył członek Zarządu Powiatu Wielickiego Andrzej Masny, który przekazał go do dalszej licytacji. Podobnie było z obrazem przekazanym organizatorom imprezy przez starostę wielickiego Jacka Juszkiewicza, którego właścicielem został wicestarosta Mirosław Mrozowski. Obraz pozostał na aukcji i ostatecznie zakupił go wiceburmistrz Wieliczki Henryk Gawor, który również zostawił go do licytacji.
Nie zabrakło również grochówki przygotowanej przez strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce oraz innych atrakcji.
Finałowym punktem programu było światełko do nieba oraz kończący XVI Finał Świątecznej Orkiestry Pomocy pokaz ogni sztucznych.
Imprezę, której patronował Powiat Wielicki, wsparli: Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, Polska Sieć Handlowa Paleo, Bank Spółdzielczy w Wieliczce.

BP

14-01-2008

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: