Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

W odnowionej sali

W odnowionej sali

Występ szkolnego chóru, pokazy wschodnich sztuk walki, prezentacje taneczne oraz mecz licealnej drużyny z przedstawicielami Powiatu Wielickiego złożyły się na otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce.

Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania gości i przedstawienia realizacji samej inwestycji, którego dokonała dyrektor placówki Monika Szypuła. Zanim to nastąpiło, członek Zarządu Województwa Małopolskiego i zarazem absolwent wielickiego liceum Wojciech Kozak złożył gratulacje dyrekcji w związku z zakończeniem remontu oraz przekazał na ręce Moniki Szypuły piłki. Następnie głos zabrał wicestarosta wielicki Mirosław Mrozowski. - W działalności samorządu można dostrzec różne strony. Tę jasną widać szczególnie w takim dniu jak dzisiejszy, w którym jesteśmy świadkami przekazania społeczności szkolnej wyremontowanej sali gimnastycznej. Jej wyrazistość widać dodatkowo w zestawieniu z historią prac, które wydawały się w pewnym momencie wręcz niemożliwe do podjęcia. Dla nikogo nie są przecież tajemnicą kłopoty, jakie towarzyszyły ogłaszanym kilkakrotnie przetargom, które pozostawały początkowo bez echa. Ale właśnie dobra współpraca w tej sytuacji doprowadziła do zakończenia remontu i efektów, które obecnie możemy podziwiać. Jestem przekonany, że docenią to w sposób szczególny uczniowie, którzy będą korzystali z obiektu - stwierdził Mirosław Mrozowski.
- Chcemy gorąco podziękować władzom Powiatu Wielickiego za przyznanie funduszy na remont, wykonawcom za realizację inwestycji oraz dyrektor szkoły za troskę. Tylko człowiek dojrzały jest zdolny do wdzięczności, a wdzięczność jest wyrazem dojrzałości. Świadomi tej zależności, chcemy zapewnić wszystkich darczyńców o naszej radości i pozytywnych uczuciach - powiedzieli jakby w odpowiedzi na słowa wicestarosty przedstawiciele młodzieży.
Dalszą część uroczystości zdominowały prezentacje artystyczne i sportowe w wykonaniu uczniów wielickiego liceum. Przed publicznością koncertował chór szkolny. Z kolei podopieczni trenera Macieja Michalika zaprezentowali koreańskie taekwon-do. Elementy taneczne i akrobatyczne towarzyszyły występowi zespołu „Mafia”, który, jak przekazali prowadzący, istnieje zaledwie od trzech miesięcy. Podobnie było z występem amatorskiej grupy tanecznej dziewcząt z klas pierwszych, dla których była to premierowa prezentacja. Całość programu dopełnił pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczennic liceum Katarzyny Baran i Adrianny Piechówki, trenujących na co dzień w Małopolskim Centrum Tańca.
Natomiast na zakończenie uroczystości odbył się zapowiadany mecz w siatkówkę drużyny szkolnej z przedstawicielami organu prowadzącego. Barwy Powiatu Wielickiego reprezentowali: Marek Burda (członek Zarządu Powiatu), Tomasz Donatowicz (przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki), Andrzej Masny (członek Zarządu Powiatu), Michał Roehlich (sekretarz Powiatu Wielickiego), Dariusz Zawiślan (przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki Mieniem) oraz Wojciech Smoter (wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wielickiego).

BP


12-01-2008

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: