Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Rusza Klub Pracy

Rusza Klub Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce uruchamia Klub Pracy. Ma on być miejscem szkoleń, prowadzenia zajęć aktywizacyjnych, udzielania pomocy w poszukiwaniu zatrudnienia, a dzięki temu ma odpowiadać na oczekiwania ze strony osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz pracodawców.

- Współczesny rynek pracy zmienia się bardzo szybko i stawia nowe wymagania. Dlatego wielkie znaczenie ma jego znajomość, wiedza o tym jakim podlega prawom oraz jak wykorzystać swoje atuty lub czego należy się nauczyć, by lepiej sobie na nim radzić. Jednym ze sposobów przygotowania się do właściwego funkcjonowania w tym obszarze mogą być zajęcia oferowane w klubie pracy - wyjaśnia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce Tadeusz Mysiński.
Klub Pracy będzie miejscem, w którym osoby bezrobotne i poszukujące pracy będą mogły uzyskać kompleksową pomoc w znalezieniu zatrudnienia. W programie organizowanych w nim szkoleń znajdą się zajęcia dotyczące umiejętności efektywnego poruszania się po obecnym rynku pracy, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji oraz prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Ważnym elementem funkcjonowania klubu stanie się udzielanie uczestnikom zajęć psychicznego wsparcia poprzez kształtowanie pozytywnego myślenia oraz budowanie motywacji i poczucia własnej wartości.
- Szkolenia w ramach klubu pracy adresowane będą przede wszystkim do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w poszukiwaniu pracy albo są zniechęcone brakiem pozytywnych efektów swoich działań. Poczuciu niepewności i rozgoryczeniu towarzyszą często wątpliwości co do słuszności dokonywanych wyborów, brak wiary w skuteczność własnych poczynań oraz przerzucania odpowiedzialności za swoją sytuację na warunki zewnętrzne - dodaje Tadeusz Mysiński, który zaznacza, że oferowane zajęcia mają pomóc bezrobotnym w zmianie negatywnych postaw.
Oprócz szkoleń związanych typowo z poszukiwaniem pracy, osoby uczęszczające do klubu pracy będą mogły wymieniać się doświadczeniami, nawiązywać kontakty pomocne w znalezieniu zatrudnienia, a także korzystać ze znajdującego się w nim wyposażenia. Dotyczy to między innymi dostępu do informacji i elektronicznych baz danych służących uzyskaniu umiejętności poszukiwania pracy i samozatrudnienia, Internetu, dzięki któremu możliwe stanie się przeglądanie stron z ofertami pracy. Uczestnicy zajęć będą mogli liczyć na fachową pomoc Lidera Klubu Pracy, odpowiedzialnego za jego właściwe funkcjonowanie.
Oficjalne otwarcie Klubu Pracy, który ma swoją siedzibę w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieliczce, ul. Sienkiewicza 13a, nastąpi 16 stycznia.

BP

10-01-2008

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: