Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2022 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Dziennik budowniczego

Dziennik budowniczego

Wydział Budownictwa i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa w Wieliczce przygotował dla mieszkańców kolejne ułatwienie. Osoby składające w wydziale wnioski związane z planowanymi inwestycjami budowlanymi mogą otrzymać nieodpłatnie dzienniki budowy.

- Dziennik jest obowiązkowym dokumentem dla inwestorów prowadzących prace z zakresu budownictwa. Do tej pory każdy z nich musiał zaopatrywać się w niego samodzielnie. Dlaczego tego nie zmienić? Teraz inwestor składając wniosek może wziąć od pracownika dziennik i jednocześnie uzyskać informacje dotyczące poprawnego jego prowadzenia - podkreśla kierownik Wydziału Budownictwa i Gospodarki Nieruchomościami Agata Chmielewska.
Dziennik budowy dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy (DB1) może być stosowany na średnich i dużych budowach oraz jako dziennik rozbiórki i montażu. Polecany jest dla budynków mieszkalnych i gospodarczych. Z kolei drugi (DB3), przy zachowaniu analogicznego zastosowania, przydatny będzie przy budowie zjazdów i zbiorników na nieczystości ciekłe.
- Dzienniki mają sztywną kartonową okładkę, na której jest miejsce do wpisania niezbędnych danych. Posiadają 32 lub 8 kartek, w tym część papieru samokopiującego. Zamieszczone jest w nich także pouczenie o sposobie prowadzenia dziennika. Koszty związane z jego wydrukowaniem pokryły firmy budowlane w zamian za możliwość zamieszczenia w nim reklamy - wyjaśnia Agata Chmielewska, która zaznacza, że w przypadku sprawdzenia się pomysłu, dzienniki będą pojawiać się w latach następnych.

BP


08-01-2007

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: