Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Wrzesień 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Intencyjne uchwały

Intencyjne uchwały

Dziesiątą sesję Rady Powiatu Wielickiego zdominowały projekty uchwał intencyjnych dotyczących budowy drogi łączącej Strefę Aktywności Gospodarczej w Wieliczce i Niepołomicką Strefę Inwestycyjną z rondem Christo-Botewa w Krakowie oraz nabycia nieruchomości w Gdowie.

- Dla powiatu inwestycja ta ma znaczenie strategiczne. Długość planowanej drogi wynosi około 13 km. długości i w 70% przebiegać będzie przez tereny PKP, w tym na odcinku 1,3 km. po drodze powiatowej prowadzącej ze Śledziejowic do mostu w Brzegach - powiedział sekretarz powiatu Michał Roehlich, prezentując koncepcję drogi. Projekt uchwały wzbudził kontrowersje wśród części radnych, którzy wskazywali na brak szczegółowych informacji dotyczących budowy nowego traktu. - Podnoszone przez państwa argumenty są jak najbardziej zasadne. Natomiast na tym etapie nie można nic powiedzieć o konkretnych rozwiązaniach, ponieważ te będą regulowały osobne porozumienia z partnerami inwestycji. Projekt uchwały ma charakter intencyjny, w podobnym kształcie przyjęły je rady w Wieliczce i Niepołomicach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by i Rada Powiatu Wielickiego przyjęła taką uchwałę. Jest to upoważnienie dla zarządu, który może podejmować dalsze działania w tym zakresie, a także aprobata dla starań podejmowanych przez gminy - tłumaczył starosta Jacek Juszkiewicz.
Radni przyjęli uchwałę 15 głosami za, 6 radnych było przeciwnych. - Istotą pracy radnego jest budowa silnego gospodarczo powiatu, niezależnie od miejsca zamieszkania - podsumował po głosowaniu dyskusję przewodniczący rady Wiesław Bobowski.
Z kolei jednogłośnie została przyjęta druga z intencyjnych uchwał dotycząca zakupu działki w Gdowie. - Jest to 90 arowa zlokalizowana w sąsiedztwie Zespołu Szkół. Gmina kupiła ją z przeznaczeniem na cele edukacyjne. Władze Gdowa zwróciły się z propozycją zbycia działki. Zespół Szkół cierpi na braki lokalowe i nabycie działki dałoby mu szansę rozwoju - wyjaśnił wicestarosta Mirosław Mrozowski.
Rada Powiatu Wielickiego po raz kolejny zajęła się tematem mostu w Brzegach, na budowę którego przeznaczyła dodatkowy milion złotych. - Wprawdzie na poprzedniej sesji radni przyjęli uchwałę określającą wysokość przeznaczonych na ten cel środków na 4 075 000 zł, czyli według kosztorysu inwestorskiego. Po otwarciu ofert okazało się jednak, że najtańsza opiewa na 5 050 000 zł. - tłumaczył konieczność ponownego głosowania w tej sprawie sekretarz powiatu Michał Roehlich.

BP

08-11-2007

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: