Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

O powiecie i gminach

O powiecie i gminach

Zasady współfinansowania przez powiat wielicki inwestycji drogowych w najbliższych latach były jednym z tematów spotkania władz Starostwa Powiatowego w Wieliczce z wójtami gmin wchodzących w skład powiatu.

- Nie zmienił się sposób finansowania budowy chodników. Nadal obowiązuje zasada partycypacji w kosztach ze strony gmin w wysokości 50% i należy przyznać, że dzięki temu przybywa ich z roku na rok - powiedział starosta Jacek Juszkiewicz, nawiązując jednocześnie do złożonej przez powiat propozycji zastosowania podobnego montażu finansowego przy remoncie powiatowych dróg.
W tym roku dzięki współpracy powiatu z gminami zostały wykonane chodniki w: Gdowie przy ul. Grzybowskiej, Bodzanowie, Tomaszkowicach oraz przy drodze Szarów-Kłaj. Trwają prace przy budowie chodników w: Niepołomicach, Sułkowie i Wieliczce-Krzyszkowicach. Zakończenie prac przewidywano na koniec listopada br. Wykonanie około 1300 metrów chodników kosztowało 1 260 000 zł., z czego połowa środków pochodzi z budżetu Powiatu Wielickiego.
Obecni na spotkaniu przedstawiciele gmin z uznaniem odnieśli się do nowego regulaminu porządkującego zasady finansowania placówek wsparcia dziennego czyli potocznych świetlic środowiskowych, podkreślając ich przejrzystość. Przy tej okazji wyrazili swoje poparcie dla starań powiatu zmierzających do utworzenia w Kłaju wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Ponieważ sprawa zdążyła już wywołać kontrowersje, wójt gminy Kłaj Jan Majerz zadeklarował pomoc w organizacji spotkania z mieszkańcami tej miejscowości. - Spotkanie odbędzie się jutro, o godz. 18.00 w Urzędzie Gminy w Kłaju i mam nadzieję, że uda się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z placówką - podkreśla starosta Jacek Juszkiewicz.
Dalszą część spotkania zdominowały zagadnienia związane z przyszłorocznymi budżetami powiatu i gmin.

BP

7-11-2007


 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: