Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Leader w starostwie

Leader w starostwie

W Starostwie Powiatowym w Wieliczce odbyła się Konferencja Regionalna Sieci Lokalnych Grup Działania w Małopolsce. Jej organizatorem była Małopolska Sieć LGD, która powstała w ramach projektu „Federalizacja LGD czyli organizacji działających na obszarach wiejskich” dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Małopolskiego. Tematem wiodącym spotkania była obecna sytuacja Lokalnych Grup Działania oraz ich przyszłość w kontekście wdrażania PROW 2007-2013.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Lokalnych Grup Działania z Małopolski zrzeszonych w sieci, jak również tych, które rozważają utworzenie LGD i przystąpienie do sieci, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, przedstawiciel FAOW, CDR oraz innych instytucji publicznych.
Konferencja była również okazją do poruszania tematów związanych z okresem przejściowym, który dla niektórych Lokalnych Grup Działania może się okazać trudnym w związku z brakiem środków finansowych na ich funkcjonowanie.
Małopolska jest „leaderem” zarówno pod względem ilości funkcjonujących LGD (23 Lokalne Grupy działania – najwięcej w Polsce, a szacuje się że będzie ich ok. 30) jak również środków, które zostały przyznane na realizację osi IV wynoszących 83 962 425 euro.
Podczas panelu dyskusyjnego dyrektor Departamentu Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM a zarazem członek Rady powiaty Wielickiego Andrzej Masny podkreślił efektywność i skuteczność działań podejmowanych przez Lokalne Grupy Działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich realizujących Pilotażowy Program Leader. Potwierdził duże zaangażowanie Samorządu Województwa Małopolskiego w realizację zadań dotyczących społeczności lokalnych i zapewnił, że Samorząd WM dołoży wszelkich starań, aby działania w ramach PROW 2007 – 2013 realizowane były sprawnie i skutecznie. Podkreślił również znaczenie Lokalnych Grupy Działania, które dysponując środkami, będą wspierały wiele projektów oraz przejmą część odpowiedzialności za rozwój regionu i koordynację przedsięwzięć na obszarze większym niż gmina co przyczyni się w przyszłości do lepszej współpracy regionów małopolski.

JZA

4-11-2007

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: