Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Bezpieczniejsze drogi

Bezpieczniejsze drogi

Droga powiatowa, która prowadzi od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 966 Wieliczka-Tymowa do kościoła w Łazanach, ma na ponad 300 metrowym odcinku nową nawierzchnię. Jej remont postulowali samorządowcy z gminy Biskupice wskazując na zły stan drogi.

- Pismo w tej sprawie skierował do zarządu powiatu wójt Zbigniew Fic oraz tamtejsi radni. Wskazywali w nim konieczność modernizacji drogi ze względu na odbywający się po niej transport dzieci do szkół. Weryfikacji jego zasadności dokonała Komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Praworządności na podstawie oceny stanu nawierzchni. Przewodniczący komisji Jan Wandas przekazał zarządowi informację, iż drogę należy wyremontować - wyjaśnia starosta Jacek Juszkiewicz.
Ponieważ droga nie była brana pod uwagę w planie tegorocznych remontów, nowa nawierzchnia została położona jedynie na 300 metrowym odcinku. Był to najbardziej zniszczony fragment drogi, z zakrętami, na których szczególnie mocno widoczne były przełomy w nawierzchni.

BP

Kolejną z realizowanych przez Powiat Wielicki inwestycji drogowych modernizacja drogi wraz z budową chodnika w miejscowości Sułków. Przebiega ona dwuetapowo.
Najpierw wykonana została nowa nawierzchnia na odcinku ok. 250 m od boiska sportowego w stronę Kościoła a obecnie realizowany jest jej drugi etap. Polega on na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku następnych 250m i chodnika z kostki wraz z odwodnieniem na tej samej długości aż do samego Kościoła na terenie, którego znajduje się szkoła. - Jest to inwestycja o tyle istotna, że bardzo duża liczba dorosłych a przede wszystkim małych dzieci podąża nią codziennie bądź to na mszę, bądź to do szkoły i musi przechodzić przez bardzo niebezpieczny zakręt - podkreśla Radny Masny. Teraz dojście będzie bezpieczniejsze. Wcześniej na rozpoczęciu roku szkolnego Radny przekazał wszystkim dzieciakom z Sułkowa opaski odblaskowe aby były widoczne podczas zmroku.
Koszt całej drogowej inwestycji zamknął się wartością ponad 0,250 mln zł, natomiast chodnik został dofinansowany w wysokości 50% przez UMiG Wieliczka.
Zatem dzięki pomocy wielu życzliwych osób i instytucji, uda się zrealizować inwestycję postulowaną od dłuższego czasu przez mieszkańców sołectwa i w sposób zdecydowany poprawić bezpieczeństwo Sułkowian a tym samym realizować z powodzeniem ideę powiatu przyjaznego swym mieszkańcom.

TM

3-11-2007

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: