Zamknij X
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2021 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Wojewoda z kontraktem

Wojewoda z kontraktem

Wojewoda małopolski Maciej Klima odwiedził Starostwo Powiatowe w Wieliczce. Wizyta, która zbiegła się z posiedzeniem Zarządu Powiatu Wielickiego stała się okazją do rozmowy na temat powiatu wielickiego. Najważniejszym jej punktem była przekazana przez wojewodę informacja dotycząca planu ratownictwa medycznego. Maciej Klima poinformował członków zarządu o przyznaniu powiatowi wielickiemu kontraktu na piątą karetkę.

- Sprawa ta należała do priorytetowych zadań powiatu i mogę powiedzieć, że podjęliśmy wszelkie możliwe w tym temacie działania. Trzeba jednak powiedzieć, że w pewnym momencie przekroczyła możliwości powiatu. Jedynie wojewoda mógł podjąć decyzję w przyznaniu powiatowi piątego kontraktu. Cieszy fakt, iż dzisiaj możemy uznać tę sprawę za zakończoną pomyślnie - powiedział starosta Jacek Juszkiewicz.
Wojewoda przedstawił plan rozmieszczenia karetek pogotowia w województwie małopolskim. - Także w powiecie wielickim zostanie zakontraktowana karetka. Zgodnie ze wskazaniem będzie ona stacjonować w Gdowie. Natomiast to, w czyjej ona będzie gestii - Krakowskiego czy Niepołomickiego Pogotowia Ratunkowego lub jeszcze innego podmiotu rozstrzygnie konkurs - stwierdził Maciej Klima.
Oprócz tematu ratownictwa medycznego dyskusja dotyczyła również planowanego na przyszły rok budżetu powiatu, a także wiodących inwestycji. Członkowie zarządu poinformowali wojewodę między innymi o zamiarze budowy dwóch zespołów szkół w Wieliczce, nowego mostu w Brzegach i drogi dojazdowej do stref ekonomicznych w gminach Niepołomice i Wieliczka.
Maciej Klimia jako ustępujący w związku z wyborem do Senatu wojewoda małopolski zapewnił zebranych o zamiarze wspierania wszelkich inicjatyw służących dynamicznemu rozwojowi powiatu wielickiego.

BP

26-10-2007

 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: