Linki

Stypendia

CEE

Turniej piłki nożnej młodzików z okazji II Memoriału im. Tadeusza Szybińskiego

Turniej piłki nożnej młodzików z okazji II Memoriału im. Tadeusza Szybińskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice 1-3 lipca 2011r. W dniach 1-3 lipca 2011 roku został rozegrany turniej piłki nożnej młodzików, którego organizatorem było Stowarzyszenie Szkoła Futbolu Staniątki. Turniej odbył się w ramach II Memoriału im. Tadeusza Szybińskiego na stadionie sportowym LKS „Czarni” Staniątki, a honorowy patronat nad imprezą sportową objął Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak, który był obecny na uroczystym otwarciu turnieju w Piątek.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, rocznik 1999/2000 oraz 2001/2002. W pierwszej grupie wiekowej uczestniczyło 7 zespołów: „Górnik” Wieliczka, „Nadwiślanka” Nowe Brzesko, „Garbarnia” Kraków, „Avatar” Wieliczka, „Gdovia” Gdów oraz dwa zespoły ze Staniątek. Następnego dnia rywalizowały ze sobą o miano najlepszej drużyny takie zespoły jak: „Górnik” Wieliczka, „Gdovia” Gdów, „Nadwiślanka” Nowe Brzesko, „Armatura” Kraków, „Orzeł” Myślenice, „Gwarek” Śledziejowice oraz dwa zespoły ze Staniątek. Łącznie mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych ponieważ przez większość imprezy sportowej towarzyszyły silne opady deszczu, w turnieju wzięło udział ponad 200 dzieci z 17 zespołów, którzy reprezentowali 9 klubów sportowych. W grupie młodszej, najlepsza okazała się drużyna Nadwiślanka Nowe Brzesko, która drugi raz z rzędu wygrała turniej w Staniątkach. Kolejne miejsca zajęły zespoły: „Avatar” Wieliczka, „Garbarnia” Kraków, „Gdovia” Kraków, „Górnik” Wieliczka oraz wychowankowie ze Szkoły Futbolu Staniątki. Tytuł „Króla Strzelców” zdobył Dominik Frączkiewicz z Nowego Brzeska, zdobywając 8 bramek. Nagroda „Najlepszego Bramkarza” została przyznana Kamilowi Polus, który bronił dostępu do bramki w „Górniku” Wieliczka, a najlepszym zawodnikiem jednogłośnie został wybrany zawodnik „Garbarni” Kraków Bartosz Prochownik. W roczniku 2001/2002, najlepsza okazała się Szkoła Futbolu Staniątki, która w finale pokonała zespół z Gdowa 3:1. Mecz o 3 miejsce wygrała drużyna „Orzeł” Myślenice, którzy okazali się lepsi od zespołu „Armatura” Kraków. Kolejne miejsca zajęły drużyny: „Górnik” Wieliczka, „Nadwiślanka” Nowe Brzesko, „Gwarek” Śledziejowice oraz Szkoła Futbolu Staniątki 2. Najwięcej bramek zdobył Daniel Raszpunda ze Staniątek, zdobywając aż 14 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Szymański Szymon z „Armatury” Kraków, natomiast tytuł najlepszego zawodnika został przyznany dwóm graczom: Sławomir Chmiel z „Orła” Myślenice oraz Dawid Słabosz z „Gdovia” Gdów. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, pierwszy trzy zespoły dodatkowo otrzymały medale oraz zostały rozdane nagrody specjalne za najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju oraz króla strzelców. Zarząd Stowarzyszenia Szkoła Futbolu Staniątki serdecznie dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do organizacji turnieju, a w szczególności Urzędowi Miasta i Gminie Niepołomice, Starostwu Powiatowemu w Wieliczce, Firma Cool-Service Staniątki, Bank Zachodni WBK Firma Staco Niepołomice, Firma JSF Niepołomice, Hotel Novum Niepołomice, Piekarnia Iwona Niepołomice oraz Sieć Sklepów GS Niepołomice. Mamy nadzieje, że dzięki pomocy tak wielu ludzi, turnieje piłkarskie tego typu dla najmłodszych dzieci będą organizowane częściej a co za tym idzie poziom sportowy w Naszym regionie będzie na coraz wyższym poziomie. Zadanie zrealizowano ze wsparciem środków finansowych z Powiatu wielickiego