Zamknij X
                         
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Po prostu mistrzowie

Po prostu mistrzowie

Po raz dziewiąty na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie spotkali się uczniowie szkół życia z Małopolski na Letnim Festiwalu Sportu. Impreza została zorganizowana przez Klub Sportowy AZS AWF Kraków przy współpracy Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.


Tym razem wzięło w nim udział 120 niepełnosprawnych dzieci z ośrodków w Krakowie, Skawinie, Miechowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Złotej, Kobylance, Zbylitowskiej Górze, Nowym Sączu, Makowie Podhalańskim i oczywiście ze szkoły w Wieliczce. Dzięki Festiwalowi Sportu dzieci miały możliwość prawdziwie sportowej rywalizacji oraz spotkania z rówieśnikami z innych miast.
W tym roku nie do końca sprzyjała pogoda i w połowie sportowych zmagań zawodnicy i ich opiekunowie zostali mocno "skropieni" majowym deszczem. Ten niespodziewany prysznic z nieba uniemożliwił podziwianie występów sekcji gimnastyki sportowej Klubu Sportowego AZS AWF Kraków, ale przynajmniej drużynowi mistrzowie Polski 2008 roku pokazali się i obiecali występ za rok na kolejnym Festiwalu Sportu. Mimo deszczu udało się jednak przeprowadzić klasyfikację i wręczyć nagrody najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych. - Cieszą wysokie lokaty uczniów wielickiego Zespołu Szkół im. Brata A. Kosiby, a szczególnie IV miejsca Kasi Grzesik w grupie młodszej dziewcząt, I miejsca Ani Kwaśniewskiej w grupie starszej dziewcząt oraz I miejsca Piotra Ciaputy i II miejsca Dawida Jani w grupie młodszej chłopców – twierdzi organizująca z ramienia ZS im. Brata Alojzego Kosiby festiwal Małgorzata Majka.
Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością JM Rektor AWF w Krakowie prof. Andrzej Klimek, przedstawiciel sponsora - firmy Hitachi Bogdan Wełna oraz olimpijczyk Marcin Nowak. Za wysiłek, uśmiech na twarzy i wzorową postawę sportowca nagrody fair play otrzymali ci uczestnicy, którzy nie zawsze ze względu na swoje możliwości mieli szansę zająć wysokie lokaty w sportowej rywalizacji.
Na zakończenie Festiwalu Sportu nie zabrakło tradycyjnej piosenki "We are the champions", bo przecież wszyscy uczestnicy tej imprezy czuli się zwycięzcami.
Organizatorzy Letniego Festiwalu Sportu dziękują za pomoc uczniom klasy sportowej IIb z XXVIII LO im. W. Bednarskiego w Krakowie, którzy sędziowali poszczególne konkurencje. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sponsorów naszej imprezy, dzięki którym każdy uczestnik Festiwalu został doceniony nagrodą. Szczególne słowa uznania otrzymały również sponsorujące imprezę firmy: Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o., EC Kraków, Enion Kraków, Commercial Union, Park Wodny w Krakowie, PTS, "Sektor" z Myślenic.

Wyniki rywalizacji indywidualnej

Grupa młodsza dziewcząt:
I miejsce - Dorota Cyran (Maków Podhalański)
II miejsce - Izabella Malina (Maków Podhalański)
III miejsce - Katarzyna Cyran (Maków Podhalański)
IV miejsce - Katarzyna Grzesik (Wieliczka)

Grupa starsza dziewcząt:
I miejsce - Anna Kwaśniewska (Wieliczka)
II miejsce - Stanisława Maśko (Nowy Sącz)
III miejsce - Sandra Bieluń (Nowy Sącz)
IV miejsce - Krystyna Kusiak (Kobylanka)

Grupa młodsza chłopców:
I miejsce - Piotr Ciaputa (Wieliczka)
II miejsce - Dawid Jania (Wieliczka)
III miejsce - Piotr Bychawski (Tarnów)
IV miejsce - Krzysztof Mardyła (Kraków Niecała)

Grupa starsza chłopców:
I miejsce - Łukasz Matusik (Nowy Sącz)
II miejsce - Piotr Orlecki (Nowy Sącz)
III miejsce - Daniel Maśko (Nowy Sącz)
IV miejsce - Janusz Urbański (Tarnów)

Nagrody fair play:
Kasia Grzesik (Wieliczka)
Paweł Rutka (Kobylanka)
Asia Starowicz (Skawina)
Piotr Rolka (Miechów)
Wojtek Gibała (Złota)
Adam Suski (Wieliczka)
Piotr Chodacki (Złota)
Patrycja Tomczyk (Kraków Ptaszyckiego)
Marcin Jagła (Kraków Ptaszyckiego)
Bartek Kocoł (Tarnów)
Kasia Mirocha (Skawina)
Kuba Hubicki (Wieliczka)

MM

                            
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: