Zamknij X
                     
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Uchwalony budżet

Uchwalony budżet

Dwadzieścia trzy punkty znalazły się porządku XXIII sesji Rady Powiatu Wielickiego, która odbyła się 18 grudnia w Starostwie Powiatowym w Wieliczce. Była to ostatnia sesja w 2008 roku, podczas której radni zatwierdzili budżet Powiatu Wielickiego na 2009 rok.


- Kwota prognozowanych dochodów to ponad 48 mln. zł., wydatków ponad 58,5 mln. zł. W tym wydatki inwestycyjne wyniosą ponad 15 mln. zł., co stanowi prawie 26% wydatków budżetowych - powiedział w czasie prezentacji projektu budżetu starosta Jacek Juszkiewicz.
Najważniejsze wydatki inwestycyjne zapisane w budżecie. Blisko 9,2 mln. zł. Powiat Wielicki przeznaczy na budowę Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce wraz z Zespołem Szkół Specjalnych im. Brata Alojzego Kosiby. 380 tys. zł. kosztować będą inwestycje w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce oraz Zespole Szkół w Gdowie.
110.000 zł. wyniesie koszt uruchomienia placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kłaju. Przebywać w niej będą dziewczęta, które umieszczane są obecnie w placówkach poza terenem powiatu wielickiego.
W zakresie infrastruktury drogowej największą inwestycją będzie przebudowa drogi Siercza-Koźmice Wielkie. Jej koszt wyniesie 5,8 mln. zł. Na ten cel Powiat Wielicki pozyskał środki z tzw. „schetynówki” w wysokości 2,6 mln. zł. Nakłady na drogi powiatowe osiągną pułap blisko 16 mln. zł., z czego ponad 8 mln. zł. pochodzić będzie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Narodowego Programu Poprawy Dróg Lokalnych.
Wzrosną w 2009 roku nakłady na organizacje pożytku publicznego. Wyniosą one 170 tys. zł.
Projekt uzyskał pozytywną ocenę Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, komisji stałych Rady Powiatu Wielickiego, a także klubów radnych Przyjazny Powiat oraz Prawo i Sprawiedliwość. Poparli go również radni niezależni, natomiast przeciwni jego przyjęciu byli radni z Listy Samorządowej, część z nich wstrzymała się od głosu. Osoby zasiadające w Radzie Powiatu zwracały uwagę na jego przejrzystość oraz ważne z punktu widzenia rozwoju powiatu zapisy, wśród których za historyczny uznano przeznaczenie środków na budowę zespołów szkół w Wieliczce. - Cieszą tego typu opinie, ponieważ potwierdzają one słuszność określonych w uchwale budżetowej kierunków działań - powiedział po głosowaniu starosta Jacek Juszkiewicz.

BP

                        
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: