Zamknij X
     
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Warsztaty z wniosków

Warsztaty z wniosków

Drugi dzień szkolenia w Wieliczce upłynął przedstawicielom lokalnych organizacji pozarządowych na pracy przy wnioskach o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Szkolenie, które miało tym razem formę warsztatów, realizowane jest w ramach projektu „Europejska Akademia NGO”.


Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wielickiego opracowywali własne pomysły dotyczące lokalnych inicjatyw. Największe zainteresowanie uczestników wzbudziły możliwości realizacji projektów w ramach Działania 7.3 POKL "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji" oraz Działania 9.5 POKL "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich". Podczas warsztatów powstawały trzy zarysy projektów, w tym projekt mający na celu integrację społecznej niepełnosprawnych dzieci oraz projekt dotyczący integracji międzypokoleniowej.
- Chcielibyśmy, aby w ramach realizacji naszego projektu spotkały się dwa pokolenia: młodzież i seniorzy. Ci młodsi będą mieli okazję poznać i nauczyć się czegoś ciekawego od starszego pokolenia. Natomiast młodzież może pokazać starszemu pokoleniu rzeczy, które są ważne dla młodych - opisywała swoją koncepcję na inicjatywę lokalną Teresa Kosoń ze stowarzyszenia KOMPAS.
Pracujący w grupach liderzy lokalnych NGO-sów opracowywali poszczególne elementy Generatora Wniosków Aplikacyjnych POKL. Cel ogólny projektu, grupy docelowe, rezultaty, dokumenty programowe, koszty bezpośrednie i cross-financing - to tylko niektóre zagadnienia, które skupiały uwagę uczestników szkoleń. Wszelkie wątpliwe kwestie wyjaśniali prowadzący zajęcia Grzegorz Londo z Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Grzegorz Supron z Europejskiej Wspólnoty Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zajęcia z "Europejskiej Akademii NGO" odbywają się we wrześniu i październiku w Wieliczce i Niepołomicach. Projekt szkoleniowy dla powiatowych organizacji pozarządowych realizowany jest przez stowarzyszenie Europejska Wspólnota Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2008 we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieliczce, Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka oraz Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.ewrp.eu

BP

        
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: