Zamknij X
             
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Październik 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

O inicjatywach organizacji

O inicjatywach organizacji

„Program Operacyjny dla lokalnych NGO” - to tytuł pierwszego wykładu w ramach projektu szkoleniowego adresowanego do organizacji pozarządowych z powiatu wielickiego, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Wieliczce. W zajęciach w ramach „Europejskiej Akademii NGO” wzięło udział 22 przedstawicieli z czternastu organizacji.


- Dzisiejszymi zajęciami chciałbym przełamać obawy dotyczące pozyskiwania dofinansowania z funduszy unijnych przez mniejsze organizacje pozarządowe. Niesłusznie bowiem uważa się tego typu działania za bardzo trudne. W Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki są specjalne furtki dla mniejszych organizacji. Tak naprawdę liczy się pomysł, skupienie na problemach społeczności lokalnej oraz współpraca z tą społecznością podczas realizacji projektu - mówił Grzegorz Londo z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, który na wstępie scharakteryzował fundusze unijne i specyfikę programu dotyczącego wsparcia kwalifikacji i wykształcenia w kraju. Przypomniał on, że łączny budżet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 wynosi 11,5 mld euro, z czego na województwo małopolskie przypada prawie 600 mln euro.
W ramach POKL szczególne znaczenie dla lokalnych NGO-sów mają trzy działania: POKL 6.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich", POKL 7.3. „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji", POKL 9.5. "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich".
Szczególne zainteresowanie uczestników wzbudził sposób przygotowania wniosku o dofinansowanie i to, jakie warunki trzeba spełnić, by prawidłowo przejść ocenę formalną oraz zdobyć wysoką punktację podczas oceny merytorycznej.
- To dobry wstęp dla drugiego dnia szkoleń. Z tymi samymi uczestnikami spotkamy się za dwa tygodnie. Każdy ma pomyśleć nad projektem, który chciałaby realizować jego organizacja. Wtedy, już podczas pracy warsztatowej, będziemy szlifować pomysły, tak by przybrały już konkretny kształt projektu POKL – ocenił koordynator projektu ze stowarzyszenia Europejska Wspólnota Rozwoju Przedsiębiorczości Grzegorz Supron.
W sobotę, 13 października w Niepołomicach, także w ramach „Europejskiej Akademii NGO”, rusza moduł szkoleniowy dotyczący Programów Wspólnotowych Unii Europejskiej. Są to dotacje na szeroko rozumianą edukację nieformalną, poczynając od osób w wieku przedszkolnym na osobach starszych kończąc.
Projekt „Europejska Akademia NGO” realizowany jest przez stowarzyszenie Europejska Wspólnota Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2008, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieliczce, Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka oraz Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.ewrp.eu

GS

                
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: