Zamknij X
             
   

Strona główna

Mapa strony

Kontakt

Szukaj       
 

Kalendarz

<< < Maj 2023 > >>
NdPnWtŚrCzPtSo
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Gminy Powiatu


Linki

Stypendia


CEE


 

Pod koszem

Pod koszem

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce był organizatorem finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Wystartowało w nim sześć szkół podstawowych wyłonionych w eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych, w których wzięło udział kilkaset szkół z województwa małopolskiego.

W eliminacjach grupowych zwyciężyły: SP nr 2 w Wieliczce, SP nr 9 w Zakopanem, SP nr 88 w Krakowie. Trzeba dodać, że drużyna z Wieliczki była najmłodszą drużyną w turnieju, w składzie której znajdowało się tylko 4 „szóstoklasistów”, a pozostali zawodnicy rekrutowali się z piątej i czwartej klasy. Należy dodać, że SP nr 2 w Wieliczce była jedyną szkołą, która uczestniczy w zawodach finałowych od 4 lat i zdobyła medal trzeci raz z rzędu.
W turnieju Wieliczkę reprezentowali: Krzysztof Zawadzki, Kamil Kolber, Michał Ptak, Adam Kulesiak, Jan Węgrzyn, Dawid Potocki, Dawid Chlebiński, Wojciech Kiciński, Damian Batko, Dawid Ryś, Kamil Baran, Kamil Baziak, Dawid Palonek. Opiekunem zespołu był Grzegorz Siemieniec.
Nagrody zwycięzcom wręczyli: zastępca burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Henryk Gawor, kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wieliczce Iwona Włodarczyk oraz dyrektor wielickiego Gimnazjum Ilona Dziuba.

                
 

Dodaj komentarz

Treść:

Twój podpis: